20 Listopada 2013

Rutkowski ujawnia wynik DNA. Kubuś synem księdza Irka!

Oława Znamy wyniki DNA. Detektyw Krzysztof Rutkowski poinformował na konferencji prasowej, że 3,5-letni Kubuś jest synem księdza Waldemara Irka. Ojcostwo potwierdziły badania DNA. - Kuba jest synem księdza na 99,9999999 % - podkreślał

Ekshumacja odbyła się 7 listopada. Wnioskowała o to siostrzenica księdza.

Wiesława Dargiewicz, twierdzi, że przez osiem lat żyła z księdzem. Oficjalnie wynik ma zostać ogłoszony na konferencji prasowej. Zrobi to detektyw Krzysztof Rutkowski, którego oławianka poprosiła o pomoc. Już wczoraj Super Express, podał, że wynik potwierdził ojcostwo księdza. Informację tę nieoficjalnie przekazał portal patriot24, z którym współpracuje Rutkowski.

AKTUALIZACJA: Na konferencji prasowej detektyw przedstawił wynik. Badania DNA rozwiały wątpliwości. Ojcem Kubusia jest zmarły ks. Waldemar Irek. Wynik zdobyto nieoficjalnie, Rutkowski nie chce ujawniać źródła, ale zapewnia, że to na sto procent prawda. - Kuba jest synem księdza na 99,9999999 % - podkreślał kilka razy. Ta ekshumacja była niepotrzebna, wystarczyło spojrzeć na zdjęcie dziecka - mówił Rutkowski. Pełnomocnik Wiesławy Dargiewicz wystąpi do kurii o alimenty.

Zakład Medycyny Sądowej zapewnia, że nie było możliwości, aby ktoś wcześniej, nieoficjalnie poznał wynik.

Rutkowski stanowczo wyrażał się na temat stanowiska arcybiskupa. - Ci, którzy niosą na ręku Chrystusa, odwrócili się plecami od dziecka. Wstyd! Księże arcybiskupie, ja bym się spalił ze wstydu - mówił Rutkowski

- To był dla mnie zaszczyt poznać detektywa, to niezwykle mądry człowiek. Dzięki niemu wszyscy poznali prawdę - mówiła Wiesława. - To początek naszej współpracy. Ujawnimy jeszcze kolejne niewygodne fakty, dotyczące dwóch innych księży i osób, które udzielały pewne informacje na mój temat...

Wiesława twierdzi, że ksiądz zawsze zapewniał, iż odkłada pieniądze, a dziecko na pewno nie zostanie bez zabezpieczenia na przyszłość. Na specjalnym koncie Waldemar Irek miał odłożyć ponad 10 tysięcy euro. - Nie wiem czy to prawda, tak mówił, ale teraz nie wiem ile w tym prawdy...

- Ubolewamy nad tym, że ksiądz prowadził podwójne życie, ale nie ma mowy o alimentach - mówi rzecznik wrocławskiej kurii. - Gdyby kobieta przyszła za życia księdza, sytuacja wyglądałaby inaczej. Podjęła decyzję, aby ukrywać ten związek.

Na początku roku do sądu wpłynął pozew o ustalenie ojcostwa trzyletniego chłopca. Prowadzone jest również postępownie spadkowe.

- Kiedy ksiądz żył, Kubusiowi niczego nie brakowało, miał wszystko, a nawet więcej. Bardzo kochał swojego syna - mówi Wiesława. - Na początku tej sprawy chodziło nam o tożsamość dziecka, teraz będziemy podejmować kolejne kroki, dotyczące majątku. Chodzi o dom, samochód i dzieła sztuki. - Wszystkie wartościowe rzeczy zostały wyniesione, Waldemar miał mnóstwo antyków i dzieł sztuki - dodaje Wiesława. - Tak naprawdę nie wiadomo, gdzie je zabrano i co się z nimi stało...

Zapytaliśmy detektywa, czy zgłosiła się kobieta, o której mówił na poprzedniej konferencji. Twierdził wtedy, że posiada informacje o mieszkającej w okolicach Jelcza-Laskowic, matce dwójki dzieci, które mają kilkunaście lat. Ich ojcem ma być również Waldemar Irek. - Ta pani nie zgłosiła się do mnie, być może nie chce, bo te dzieci są już prawie dorosłe. Wiem również o innej kobiecie ze Świdnicy, która prawdopodobnie urodziła dziecko Waldemara Irka. Szanujemy to, że te panie nie chcą zabierać głosu i wykonywać badań. Nie będziemy na własną rękę podejmować żadnych działań w tej sprawie. Nie będziemy nikogo zmuszać, aby zrobił badania DNA.

Tutaj Wiesława opowiada o związku z księdzem, poniżej publikujemy również sms-y, które miał pisać Waldemar Irek: http://gazeta-olawa.pl/artykul-5939-to-dziecko-nas-polaczylo.html

SMS-y z lat 2010-2012:

Myślę mocno, co zrobić, aby nikt nie zniszczył naszej przyszłości. Ja też kocham. Całuję was pięknie. Dobranoc.
**
Nie rozumiesz, kim jest Kubuś? To książę. O ile jego tato jest królem. Całuję.
**
Biedaczek ukochany. Mówię za niego różaniec.
**
Kubuś ma wspaniałą mamę. Dobrze, że jesteś, dziękuję i przepraszam.
**
Chcę jutro zobaczyć się z Kubusiem, proszę. Mam jutro ważny wykład. Jak się kłócimy, jest mi źle i nie chce się żyć.
**
Jak wilk stepowy, który został trochę oswojony, nie mam już sił. Pomogli mi w wojskowym szpitalu. Dobranoc. Jutro tam wracam.
**
Książę jest bardzo bliski i kochany.
**
Anioły mają skrzydła. Nie robią sobie krzywdy, nawet gdy upadną. Książę jest jak anioł.
**
Wiesiu, spotkałem w tobie tak wiele dobra, że będziesz zawsze wyjątkowa. Nie jestem ciebie wart.
**
Nie mogę być na co dzień, ale jestem blisko i będę o was dbał. Jestem z ciebie dumny. Wszystko, co najpiękniejsze, nie zna końca.
**
To nie były łowy. Spotkałem piękno i dobro, którego nie jestem wart. Kwiat, do którego nie miałem prawa. Przepraszam, dziękuję.
**
Nie pisałem o żadnych pieniądzach, tylko o duchowym rozdarciu. Wy jesteście dla mnie ważni i nie wierzę, że można się tak żegnać.
**
Najpiękniejsze życzenia dla pięknej mamy Kubusia.
**
Za chwilę mam mszę na grobie Jana Pawła. Modlę się za was z podziękowaniem i prośbą. Całuję mocno.
**
Wracam z audiencji od v-ce papieża. Bardzo uhonorowany. Dziękuję za 30 lat. Szczególnie za ostatnie związane z tobą i Kubusiem.
**
Jestem spokojniejszy. Patrzę na zdjęcie, jak się budzi. chciałbym to kiedyś zobaczyć.
**
Kubuś jest dla mnie objawieniem. Jesteśmy z nim bardzo blisko. Wiesz o tym? Boli, że nie może być inaczej.
**
Dziękuję za wszystko. Szczególnie za niego. Zadzwonię na nasz numer za godzinę.
**
Jestem bogatszy o księcia. Jak się ma? Wycałuj go.
**
Żaden z ojców nie miał lepszego syna.
**
Do dzisiaj pamiętam te uniesienia. Byłaś wspaniała. Szkoda... Muszę umrzeć albo zniknąć, nie będę ci przeszkadzał. Szkoda Kubusia.
**
Nie ma i nie będzie nikogo innego. Mocno was całuje. Jestem na zajęciach.
**
Cel jest jeden. Jego i nasze dobro.
**
Dwa lata i dwa miesiące. Proszę pozdrowić jubilata.
**
Ostatni raz widziałem cię 6 grudnia, ponad rok temu. Nie ma dnia bez modlitwy za ciebie i Jakuba.
**
Konsylium plotkarzy i oławskich frustratów. Nawet, gdy mieszkają za granicą. Jak wyjadą, to może się odezwiesz ludzkim głosem. Kamień.
**
Czuliśmy się przez drzwi. Smutne jest wszystko. Jestem w biurze i myślę o nim.
**
Ja nie udaję, wystarczy rozmawiać, a nie milczeć i mieć pretensje. Dla Kubusia byłem dzisiaj 9 godzin na nogach. Wycałuj go.
**
Zdrowie w rozsypce, a przyszłość zagrożona.
**
Popołudniowa modlitwa. Gorące myśli, mocno was całuję.
**
Wyglądasz pięknie. Kubuś to król.

Fot. Agnieszka Herba

AKTUALIZACJA. 28 listopada Wiesława Dargiewicz otrzymała oficjalne wyniki, potwierdzjące, że ojcem Kubusia jest ks. Waldermar Irek

Oceń artykuł:
Średnia ocen: 2.67 (27 głosów)

Komentarze

Avatar
Gość
Gościu z dnia 30.11.2013 z godz. 18:32:42,

Możliwie, że wadliwe wychowanie, także cechy przekazane tobie przez rodziców w genach, wpłynęły na to, że nie stać Ciebie na sprawiedliwą ocenę ludzkich postępowań. Ksiądz jest według ciebie prawie święty, tak wyjątkowy, że chociaż wysoko wykształcony może robić wszystko co mu się podoba ..., szkoda więcej słów na ten temat- tak piszesz.

“Natomiast prosta pielęgniarka P. Wiesia ma czelność jeszcze czegoś tam chcieć od kurii, chociaż wiedziała za kogo się brała“.

Oczywiście, że oboje są winni, tu przeznaję masz rację. Stopień zawinienia obojga jest jednak wysoce nierówny.

Właśnie dlatego, że ksiądz jako osoba wyjątkowa, ma obowiązek wpływać na przestrzeganie zasad współżycia społecznego. W żadnym przypadku nie może wykorzystywać innych w celu uzyskania nadmiernych dóbr materialnych. Ma święty obowiązek żyć na przeciętnym poziomie społeczeństwa w parafi.

Tak jednak nie było. Gdyby Bóg go wcześniej nie powołał, prowadziłby dalej życie niezgodne z głoszonymi zasadami. Opływałby w dostatkach za pieniędze, często zebrane od naprawdę biednych ludzi. By więcej nie moralizować, napiszę krótko. Zostawcie P. Wiesię w spokoju, nawet gdy poprzez roszczenia materialne przyczyniła się do ujawnienia prawdy i nie oceniajcie jej osobistego stosunku do P. Irka. Nie jestem przekonany, że kiedyś tam dotarło do niej, że nie jest sama. W takim przypadku wiele wielkich uczuć znika.

Podejrzany.
Dodano dnia: 01.12.2013 14:14:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wiele matek po rozwodach stara się ułożyć sobie życie na nowo. Konieczność zaakceptowania przeszłości, a także znalezienia nowych rozwiązań na wspólne, przyszłe życie nie jest łatwe i wymaga sporo przemyśleń, dobrej woli i ciężkiej pracy. Zastanawiam się jak Pani Wiesława chciała rekonstruować swoją rodzinę z księdzem? Czytając udostępnione smsy przepełnione ciepłem, miłością nie znalazłam ani jednego słowa, które skierowane by było do syna ze związku małżeńskiego. Wynika z tego, że dla ks. liczył się tylko Kubuś. Oj zgotowała Pani synom niezły, życiowy "bigos". Niech chociaż teraz się Pani opamięta i przestanie dążyć do zrobienia z siebie celebrytki.
Dodano dnia: 01.12.2013 12:07:37
Odpowiedz
Avatar
Gość
Sprawa by się nie "rypła", gdyby ks. Irek nie odwalił kity. Dalej by sobie żyli razem. Wina rozkłada się 50/50.
Dodano dnia: 01.12.2013 11:03:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
Walka Pani Wiesławy o zabezpieczenie bytu dziecka była i jest słuszna.Ta Pani nie kochała jednak Ks.Irka a tylko jego pieniądze.Dla "mamony" wystąpiła u Pani Drzyzgi http://rozmowywtoku.tvn.pl/odcinki-online/dlaczego-ksiadz-decyduje-sie-na-dziecko,24730,o.html. Cóż takie osoby kochają tylko pieniądze.
Dodano dnia: 01.12.2013 01:36:17
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gościu z dnia 30.11.2013 z godz. 09:21:24,

w pełni podzielam pański podziw dla Pana Rutkowskiego. Wykonując swoje powołanie (zawód Detektywa) w możliwie najlepszy sposób, spowodował ujawnienie niedozwolonych praktyk. Nie rozumię wszystkich szczekających w obronie swojego bohatera zasłaniając się twierdzeniem, że ksiądz to zawód i jako człowiek może się tez mylić. Poruszacie się jak słoń w skladzie z porcelaną, oszukujac się sami.

Przecież np: maszynista, kierowca, czy tez lekarz itd., itd., którzy nie mogą sobie odmówić przyjemności chlapnięcia od czasu do czasu, muszą mieć świadomość, ze zagrażaja życiu innych i w konsekwencji powinni zmienić jak najprędzej swój zawód. Dlaczego tego więc nie mógł zrobić ktoś, komu nie odpowiadaly nie tylko reguły kościelne, lecz i zasady współżycia społecznego.

Gdyby zrezygnowal ze swojej funkcji i zostal np: koscielnym, bylby napewno godny szacunku i powazany w spoleczenstwie olawskim.

Przecież sam nieraz glosil o zgubnych skutkach “mamony“, takze o tym, jak trudno bedzie przejsc bogatemu przez ucho igielne.

Podejrzany
Dodano dnia: 30.11.2013 18:51:02
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Wielki niesmak. Każdy pobłażliwie wypowiada się o "p.Wiesi"a przecież ta kobieta nie jest ubezwłasnowolniona, wiedziała za kogo "się brała". Mnie wychowano w poczuciu, że ksiądz to ktoś wyjątkowy, blisko Boga, wręcz święty, a ta Pani wiedziała co robi, znała konsekwencja życia w grzechu i jeszcze teraz czegoś chce od Kurii"

No właśnie...ksiądz to ktoś wyjątkowy... i szkoda więcej słów na ten temat.

Nikt nie broni pani Wiesi, nie ma też powodu, by bronić księdza. Wszak "do tanga trzeba dwojga" i nie nam tu rozstrzygać, kto bardziej czy mniej winien, kto się za kogo "brał".

Jedno jest bezsporne - jest dziecko i jemu należy się to, co się należy. A, że przy okazji wióry lecą..no cóż - to koszt uboczny. Może niektórzy obłudnicy zastanowią się, czy warto dwóm panom służyć.
Dodano dnia: 30.11.2013 18:32:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Rutkowski to jednak odważny profesjonalista."

Buahaha! Wymarzony temat chwycił. Wyhodowaliśmy sobie w Oławie pajaca w czarnej sukience, kumplował się z władzą i elytą miejscową tu i we Wro. Nikt tylko nie przewidział albo nie chciał przyznać, że żyłka może pęknąć i sprawa się rypnąć. Pismaki miały na temat embargo, a teraz swawolą i rżną pierwszych sprawiedliwych. Pieski świat.
Dodano dnia: 30.11.2013 10:56:23
Odpowiedz
Avatar
Gość
Rutkowski to jednak odważny profesjonalista.Panie Krzyszofie pełen szacun.Życzę sukcesów.
Dodano dnia: 30.11.2013 09:21:24
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wielki niesmak. Każdy pobłażliwie wypowiada się o "p.Wiesi"a przecież ta kobieta nie jest ubezwłasnowolniona, wiedziała za kogo "się brała". Mnie wychowano w poczuciu, że ksiądz to ktoś wyjątkowy, blisko Boga, wręcz święty, a ta Pani wiedziała co robi, znała konsekwencja życia w grzechu i jeszcze teraz czegoś chce od Kurii?!
Dodano dnia: 30.11.2013 06:48:23
Odpowiedz
Avatar
Gość
Skoro pani Wiesia otrzymała wczoraj (patrz: aktualizacja) oficjalne wyniki badań DNA, dlaczego w mediach dotąd brak stosownego komunikatu?...


cenzura :) Na patriot24 jest
Dodano dnia: 29.11.2013 20:45:51
Odpowiedz
Avatar
Gość
To się nazywa umniejszanie winy, spłycanie problemu. A przecież tu nie chodzi o jednorazowe "zbłądzenie", ale długotrwałe trwanie w grzechu. Wszak w podobnej sytuacji żyjący w konkubinacie nie dostają rozgrzeszenia! Nie mogą go dostać, bo trwają w grzechu! ..........Wielki niesmak!
Dodano dnia: 29.11.2013 20:20:47
Odpowiedz
Avatar
Gość
To się nazywa rozmydlanie sprawy, umniejszanie zła, przerzucanie go na drugą osobę. Tłumaczy się, że każdy popełnia błędy, grzechy, że ksiądz też człowiek... wszystko to po części prawda, ale tylko po części. Wszak to nie był jednorazowy błąd, chwila słabości to raz, dwa - to było trwałe przywiązanie do grzechu, które wg kk nie daje podstawy do rozgrzeszenia! Przecież parom żyjącym w wolnym związku, nie daje się rozgrzeszenia! Zapewne są uczciwi księża z powołania, szkoda tylko, że nie oni dostępują zaszczytów i stanowisk. Bardzo to niesmaczne.
Dodano dnia: 29.11.2013 19:44:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
gdyby nie była to prawda, to nie milkły by komentarze, że to atak na kk. Widać, że sprawa nie była taką stuprocentową tajemnicą, musiały niektóre osoby z kręgu księdza wiedzieć. Wydawało im się, że sprawę uda się jakoś obejść. Większość kobiet rezygnuje z walki, bo są zastraszane, boją się nagonki i reakcji środowiska. Dobrze, że znajdują się kobiety, które mają siłę, by ujawniać takie sprawy. Może tym, co prowadzą podwójne życie, napędzą nieco strachu.
Dodano dnia: 29.11.2013 19:21:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gościu z dnia 29.11.2013 z godz. 00:32:00,

przepraszam najmocniej, ale Twoje wypowiedzi potwierdzają nic więcej (przepraszam jeszcze raz), że jesteś ciemny jak but z lewej nogi.

Oceniasz proceduralne sprawy, o których nie masz właściwie pojęcia. Obrażasz P. Rutkowskiego, tymczasem sprawa jest prosta. Ksiądz Irek zapomniał przez 8 lat o przyrzeczeniach złożonych Kościołowi i uprawiał sex, zrobił Wiesi dziecko.

Przez osiem lat oszukując wierzących, grzmiał z ambony nawołując także do wierności małżeńskiej. Pobierał w stanie śmiertelnego grzechu przez 8 lat komunię świętą. Wiesia, którą nie usprawiedliwiam, nie pozbawiła go godności, bo on na nią nie zasługiwał. Jestes pewien, ze nie mial innych kobiet i nie pozostawil po sobie innych dzieci?. Był nic więcej jak zwykłym oszustem. Jeżeli, ty tego nie rozumiesz, to poddaj się badaniom i odpowiedz sobie sam na pytanie, czy ty myślisz normalnie.

Podejrzany.
Dodano dnia: 29.11.2013 19:07:09
Odpowiedz
Avatar
Gość
A doczekamy się komentarzy naszych oławskich duszpasterzy nt. sprawy ks. Irka?

W innej gazecie znalazłem tai wywiad (dość wodnisty): http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1053742,celibat-to-wysoko-postawiona-poprzeczka-ksiadz-tez-potrzebuje-milosci,id,t.html
Dodano dnia: 29.11.2013 17:40:57
Odpowiedz
Avatar
Gość
"(ksiądz był bardzo szanowany w Olawie) "

Obawiam się, że już nie. Na własne życzenie.
Dodano dnia: 29.11.2013 17:04:46
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeżeli ksiądz jest rzeczywiście ojcem to i tak syn dziedziczy majątek po nim. Wyciągając publicznie szczegóły intymne i SMSy przede wszystkim odarla siebie i syna z godności. Księdzu tu na ziemi już wszystko jedno co o nim mówią. A syn pewnie wolałby, aby o jego ojcu wyrazano sie z szacunkiem (ksiądz był bardzo szanowany w Olawie) niż tak jak w tej chwili...
Dodano dnia: 29.11.2013 15:56:57
Odpowiedz
Avatar
Gość
Skoro pani Wiesia otrzymała wczoraj (patrz: aktualizacja) oficjalne wyniki badań DNA, dlaczego w mediach dotąd brak stosownego komunikatu?...
Dodano dnia: 29.11.2013 15:03:32
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gazeta i media z Wieśką już osadziły ks.Irka .Wyrok już zapadł.Tak jak w innych przypadkach . Ta sprawa powinna trafić do sądu -od kogo Rutkowski dowiedział się o wynikach DNA ,skoro wnioskodawcą była siostrzenica? wynik powinna otrzymać wyłącznie ona .Wieśka mogłaby otrzymać wynik dopiero po wniesieniu sprawy do sądu .Taka jest procedura .A tymczasem z przecieku Rutkowski informuje o tym w mediach .A Wieśka rzuca się jemu na szyję i dziękuję.Żałosne i infantylne zachowanie .Szkoda ,ze ks.Irek był tak głupi ,że dał się miłosiernym wzrokiem skusić i pójść z nią do łóżka .

A tyle jest inteligentniejszych kobiet.Ale stało się.Ksiądz to facet.Ale na pewno nie był marzeniem każdej kobiety.Owszem był bardzo inteligentnym człowiekiem ale niestety obłudnym .Wieśka nie powinna zbliżać się do niego .Sama skusiła go i wiedziała co robi .Takich kobiet jest dużo i wokół niej .Pozbawiła go godności ,szacunku ,a przede wszystkim zeszmaciła go. Nawet po śmierci nie daje mu spokoju .Jaki los zgotowała jej synom ? Liczy się tylko bogactwo .Zaznała tego za życia ks.Irka .I teraz co celu po trupach !!!!!
Dodano dnia: 29.11.2013 00:32:00
Odpowiedz
Avatar
Gość
"efektem wszelkich kontaktów ludzkich pozostają ostatecznie roszczenia finansowe"

Mów za siebie ;-)
Dodano dnia: 28.11.2013 22:00:56
Odpowiedz
Avatar
Gość
Okazuje się, że efektem wszelkich kontaktów ludzkich pozostają ostatecznie roszczenia finansowe!
Dodano dnia: 28.11.2013 21:30:48
Odpowiedz
Avatar
Gość
Na swój sposób "podziwiam" odwagę pani Wiesi. Nie każda kobieta potrafiłaby tak obnażyć swoje niedozwolone przecież kontakty intymne.

Chapeau bas!!!
Dodano dnia: 28.11.2013 21:17:05
Odpowiedz
Avatar
Gość
Zastanawiam się nad prawdziwą motywacją poczynań medialno-prawnych p. Wiesławy...

W jakim stopniu naprawdę leży Jej na sercu dobro Ich syna, zabezpieczenie jego bytu, a na ile jest to uwarunkowane urażoną kobiecą dumą na wieść o innych kobietach? Zemsta?...
Dodano dnia: 28.11.2013 21:07:36
Odpowiedz
Avatar
Gość
Sprawa powiązań lokalnych w kontekście afery ks. Irka (znanego także ks. rektorem lub ks. profesorem) to za słaby temat dla mediów ogólnopolskich, ale jednocześnie zbyt duże wyzwanie dla lokalnych.

Pewną szansą na wyciągnięcie tych ciemnych spraw na światło dzienne są przyszłoroczne wybory samorządowe. Ponieważ będą się odbywać na nowych zasadach, można spodziewać się wszystkich chwytów. Tych spod kołder, z leżaków w egzotycznych mekkach turystycznych i obszarów uzależnień - ze wskazaniem na erotykę i hazard. Czyli tych które kręcą prawdziwych twardzieli - i w garniturkach, i w strojach luźniejszych ;-)
Dodano dnia: 28.11.2013 19:22:37
Odpowiedz
Avatar
Gość
tytuł art.GP ,,To był idealny facet, marzenie każdej kobiety" - pani Wiesi tak ale na pewno nie każdej kobiety.
Dodano dnia: 28.11.2013 18:56:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
Sprawa w sądzie utknęła w martwym punkcie mimo, że adwokat Wiesławy słał ponaglenia, rodzina księdza starała się o oddalenie pozwu o ustalenie ojcostwa - tak pisze Newsweek - byc może dlatego sięgnęła po media, by sprawie nie ukręcono łba... Jej sprawa z jakich powodów była z księdzem, ale dziecku normalnie należy się renta i spadek po ojcu.
Dodano dnia: 28.11.2013 18:10:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
Po dzisiejszej emisji w TVN programu "Rozmowy w toku", której bohaterką była m.in. p. Mirka, wydaje się, że ważnym aspektem Jej związku z ks. Irkiem były... finanse.

Gdyby naprawdę Go kochała, nigdy nie naraziłaby Go na zniesławienie, zwłaszcza po śmierci!

Powinna sądownie dochodzić swych praw z rodziną Zmarłego, a nie mieszać do tego media.
Dodano dnia: 28.11.2013 17:30:00
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kiedy Redakcja raczy podać oficjalne, potwierdzone przez Sąd, wyniki badań DNA śp. ks. Irka?
Dodano dnia: 28.11.2013 14:06:25
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kiedy Redakcja raczy podać oficjalne, potwierdzone przez Sąd, wyniki badań DNA śp. ks. Irka?
Dodano dnia: 28.11.2013 14:05:57
Odpowiedz
Avatar
Gość
http://polska.newsweek.pl/ksiadz-waldemar-irek-dziecko-olawa-newsweek-pl,artykuly,274774,1.html
Dodano dnia: 27.11.2013 21:57:39
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Zapytajcie lepiej, kto o tym dziecku od dawno wiedział i w jakich kręgach wielebny się obracał. Wtedy może kółko się zamknie i pojmiecie, dlaczego Rutkowskiego matka dziecka zawezwała do pomocy."

Też się zastanawiam, w jakim celu Rutek?
Dodano dnia: 27.11.2013 21:17:29
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Dwulicowość oburza" to dobrze, bo tak być powinno. Ale tak się wypowiadasz jakbyś znał Księdza Irka. Oceniasz Go na podstawie nie sprawdzonych informacji. To że ktoś tam coś powiedział, nie jest świadectwem o Ks. Irku. W wypowiedziach P. Rutkowskiego nie pojawiło się stwierdzenie, że będzie szukał prawdy. Myślę, że w każdym procesie sadowym, są przesłanki za lub przeciw. Nikt w sadzie przed zakończeniem rozprawy nie wydaje wyroku, nawet w przypadku największych zbrodniarzy. Każdy oskarżony ma prawo do obrony. Pan Rutkowski od razu stwierdził że Kuba to syn Ks. Irka, zanim pobrano próbki do badania.Gdy nie ma jeszcze oficjalnych wyników powtarza to samo. Nikt mi nie wmówi, że tu chodzi o prawdę. Pan Rutkowski udowadnia swoje kłamliwe założenia.
Dodano dnia: 27.11.2013 18:43:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ciekawe czy ma jeszcze jakieś dzieci? :)
Dodano dnia: 27.11.2013 16:56:51
Odpowiedz
Avatar
Gość
"po urodzeniu dziecka rok się nie widzieli, co nie przeszkadzało pani Wiesi pobierać kasę od księdza"

płacił na dziecko, więc łaski nie robił, to obowiązek każdego ojca. Zapewne zależało mu na dyskrecji, z wiadomych względów, więc nie robił problemów. Można się domyślić, że związek po urodzeniu dziecka stał się niewygodny dla księdza, bo istniał materialny jego dowód. Wcześniej zawsze można było powiedzieć, że to pomówienie.
Dodano dnia: 26.11.2013 17:13:06
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dlatego ja mówię swoim klerykom--uzywajacie prezerwatyw!!!
Dodano dnia: 26.11.2013 15:34:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
Koteria się bawiła. Do ciepłych krajów latała. W razie czego, piękny haczyk był.
Dodano dnia: 26.11.2013 15:30:46
Odpowiedz
Avatar
Gość
A gdzie byli przyjaciele i co robili gdy dział się ten proceder?Szkod że zabrakło jednego mądrego któryby coś doradził.To wygląda mi raczej na zgraję klakierów i koterii.
Dodano dnia: 26.11.2013 14:25:48
Odpowiedz
Avatar
Gość
A tobie padlinożerco kto dał prawo wypowiedzi?!
Dodano dnia: 25.11.2013 23:52:13
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wiele lat to sie znali, co nie oznacza, ze ze sobą sypiali. Po urodzeniu dziecka, nie widzieli sie przez rok, co nie przeszkadzało pani Wiesi pobierać kasę od księdza... Jeżeli byli w takim zazylym związku, to nie miała jego szczoteczki do zębów i prosiła o zabezpieczenie rzeczy osobistych biskupa?
Dodano dnia: 25.11.2013 23:38:56
Odpowiedz
Avatar
Gość
ludzi złości ta dwulicowość - poczuli się oszukani przez kogoś, komu wierzyli bezgranicznie. Tym bardziej boli, że to nie był błąd, chwila słabości, ale działanie świadome, trwające wiele lat. Do tego chęć sięgania po kolejne zaszczyty i awanse, które winny przypadać najgodniejszy. Piszesz, że ludzie są wściekli, gdy przyjaciele go bronią..a wiesz dlaczego? Jest takie starożytne przysłowie " słowa uczą, przykłady pociągają". Wszystkie te najwspanialsze wykłady, kazania, rekolekcje i książki nie są wiele warte, jeśli nie są poparte prawdziwym świadectwem życia.
Dodano dnia: 25.11.2013 21:56:03
Odpowiedz
Avatar
Gość
Się starego esbeka nie pytajcie, o to czy ksiądz dziecko babcie zrobił. Jego zawsze będą takie rzeczy kręcić.

A że wielebny dziecko zrobił to wobec badan DNA fakt, nie nie ma co kota ogonem stawiać.

Zapytajcie lepiej, kto o tym dziecku od dawno wiedział i w jakich kręgach wielebny się obracał. Wtedy może kółko się zamknie i pojmiecie, dlaczego Rutkowskiego matka dziecka zawezwała do pomocy.
Dodano dnia: 25.11.2013 19:38:13
Odpowiedz
Avatar
Gość
Czy w dedektywie Rutkowskim też zakochała się od pierwszego przytulenia, a nawet pocałunku. Na zdjęciu wyraźnie widać...
Dodano dnia: 25.11.2013 17:55:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dlaczego u niektórych taką złość wywołuje dobre słowo napisane o Ks. Irku. Ma swoich przyjaciół, dla których pomimo całej tej sprawy, nie przestał być kimś ważnym. DO TYCH CO TAK WŚCIEKLE ATAKUJĄ I POTĘPIAJĄ ks. IRKA. CZY TY GDYBYŚ ZROBIŁ COŚ ZŁEGO I ATAKOWANO CIE W PODOBNY SPOSÓB, MIAŁBYŚ CHOĆ JEDNEGO PRZYJACIELA, KTÓRY BY CIE WTEDY NIE PRZEKREŚLIŁ.
Dodano dnia: 25.11.2013 17:27:57
Odpowiedz
Avatar
Gość
pobiera się trzy próbki na jeden raz i bada w trzech ośrodkach. czas ten sam
Dodano dnia: 25.11.2013 10:10:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
"dowiedział się, że wynik będzie w poniedziałek, a wiedząc, że w tak krótkim czasie jest wynik, jest on pozytywny. Inaczej powtarzano by wyniki i trwało by to dłużej."

Właśnie o to chodzi.
Dodano dnia: 24.11.2013 16:28:27
Odpowiedz
Avatar
Gość
" Jakby wziela sobie Pani adwokata "

A może nie miała kasy na adwokata, może była zastraszana i dlatego wyciągnęła najcięższe działa...Choć sama nie jestem fanką pana R. Sama starałabym się załatwić sprawę bez niego, ale...któż to wie, może nie byłoby innej rady. Choć zgadzam się z jednym: pani W. nie jest jakąś zahukaną osóbką, doskonale się zabezpieczała, jeszcze za życia księdza, by w razie czegoś mieć dowody. Oj nieźle wdepnął profesor.
Dodano dnia: 24.11.2013 15:08:03
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Pewnie załatwił sobie próbke przed ekshumacją. Taki kretohien..."

nie potrzebował załatwiać próbek - wystarczyło, że dowiedział się, że wynik będzie w poniedziałek, a wiedząc, że w tak krótkim czasie jest wynik, jest on pozytywny. Inaczej powtarzano by wyniki i trwało by to dłużej. Ot cała filozofia
Dodano dnia: 24.11.2013 14:55:56
Odpowiedz
Avatar
Gość
Na temat komentarza "Jadowitość i obłuda obrońców księdza świadczy o braku przygotowania na zmierzenie się z takimi problemami w Kościele i chęci ich wyjaśniania.Nam nie potrzeba takich "złotoustych".Gratulacje dla Gazety Powiatwej że podjęła temat."
Drogi czytelniku, nie bronie ani ksiedza Irka ani Pani Wieslawy. Jednakze nie odpowiada mi tak bezpoziomowa i tania gra Pani Wieslawy. Wiedziala co robi i jak moga byc konsekwencje jej uniesien seksualnych. Zachowuje sie bardzo infaltylnie, eksibicjonuje sie publicznie i naraza swoje dzieci na wytakynie. Mogla wziac sobie adwokata i bez tej publiki intymnosci sprawe zalatwic.
Co do Kosciola, to nasz Kosciol musi sie przereformowac i zderzyc z problemami. Tez nie jestem zwoleniczka celibatu. Uwazam, ze kazdy ksiadz ma prawo na normalnosc. W kosciele protestanckim to jest juz przetestowane i funkcjonuje.
Dodano dnia: 24.11.2013 13:06:45
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jadowitość i obłuda obrońców księdza świadczy o braku przygotowania na zmierzenie się z takimi problemami w Kościele i chęci ich wyjaśniania.Nam nie potrzeba takich "złotoustych".Gratulacje dla Gazety Powiatwej że podjęła temat.
Dodano dnia: 24.11.2013 09:13:10
Odpowiedz
Avatar
Gość
Skad ten eksibicjonizm Pani Weislawo? Czy naprawde nie nalezalo zachowac troche prywatnosci? Zachowuje sie Pani jak bardzo tania kobieta niegodnie. Wiele prostytutek ma wiecej godnosci niz Pani. Nie mysli Pani ani oswoich synach co to o nich znaczy, a juz w ogole o SP ksiedzu Irku. Jakby wziela sobie Pani adwokata a nie Pana Rutkowskoego to wiedzialaby Pani lepiej jakie sa Pani prawa- nie alimenty ale renta dla sieroty, nie od kurii tylko od ZUS. Poza tym synowi nalezy sie tzw zachowek. I czy ten caly zenujacy spektakl byl tego wart. Co chciala Pani pokazac? Jak Pani tez jest zaklamana??
Dodano dnia: 24.11.2013 07:45:17
Odpowiedz
Avatar
Gość
Monica Lewinsky w celu wywołania kiedyś skandalu obyczajowego przechowywała przez kilka lat poplamioną prezydenckim nasieniem sukienkę. Pani Dragiewicz przechowywała smsy od 2010 roku. Po co? Czy Kuba był "kartą przetargową" w Pani związku? jak odejdziesz to ujawnię?
Clinton po aferze "rozporkowej" zwiększył swoją popularność. Lewinsky była przez wiele lat potępiana.
Walka Pani o prawa dziecka jest słuszna, ale ujawnianie do publicznej wiadomości prywatnej korespondecnji sms - owej to wielka głupota.
Dorobku naukowego ks. Irka Pani nie zniszczy ( moralnie już go Pani zniszczyła) i jego świeccy uczniowie nadal będą sięgać po jego publikacje. Teraz jest Pani 5 minut, a potem szare życie.
Dodano dnia: 24.11.2013 02:33:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
Pewnie załatwił sobie próbke przed ekshumacją. Taki kretohien....
Dodano dnia: 24.11.2013 00:01:25
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jak to jest wyniki DNA ks.Waldemara beda dopiero w Olawie w sadzie w poniedzialek ???? ,,,,skad ma PAJAC Rutkwski???? Z INSTYTUTU zarzekali sie ze nikt nikomu nie przekazywal wynikow,, Rutkwski za to powinien byc UKARANY !!!do ogloszenia wynikow jest SAD w Olawie a nie byle kto !!
Dodano dnia: 23.11.2013 22:19:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Fundusz Kościelny nie jest darowizną państwa wobec Kościoła, nie jest przywilejem Kościoła czy jego dodatkowym zabezpieczeniem. Jest to rzeczywistość, która musi być rozwiązana zgodnie z zasadami sprawiedliwości, ze świadomością, że Fundusz został stworzony z dóbr zabranych Kościołowi. Dlatego mówimy jedynie o możliwości przekształcenia Funduszu".

Fundusz Kościelny został utworzony na podstawie ustawy z 20 marca 1950 r. o przejęciu przez Państwo dóbr martwej ręki, poręczeniu proboszczom posiadania gospodarstw rolnych i utworzeniu Funduszu Kościelnego.

Fundusz ten - w świetle ustawy - miał być funduszem rekompensacyjnym, działającym w ten sposób, że za przejęte dobra Kościół otrzymuje pieniądze na konkretne cele. Nigdy to nie zostało zrealizowane. W okresie komunistycznym Fundusz służył głównie na finansowanie działalności wymierzonej przeciwko Kościołowi, m.in. na wspomaganie księży patriotów. Po 1989 r. zasady działania Funduszu zostały zmienione, a większość jego wydatków obejmuje dopłaty do składek emerytalnych duchownych różnych wyznań. Jego budżet nie odzwierciedla w żaden sposób wielkość dóbr zabranych Kościołowi, lecz jest wyłącznie wyrazem uznaniowości ze strony państwa.

Fundusz Kościelny stanowi obecnie wyodrębnioną pozycję budżetu państwa w części: wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne. Dysponentem jest minister właściwy do spraw wyznań religijnych oraz mniejszości narodowych i etnicznych - obecnie Minister Administracji i Cyfryzacji.

Środki Funduszu, stosownie do art. 9 ust. 1 ustawy z 20 marca 1950 r. i rozporządzenia Rady Ministrów z 23 sierpnia 1990 r. w sprawie rozszerzenia celów Funduszu Kościelnego, teoretycznie mogą być przeznaczane na wspomaganie działalności charytatywnej, oświatowo-wychowawczej i opiekuńczo-wychowawczej, w tym na prowadzenie domów opieki społecznej, specjalistycznych zakładów dla głęboko upośledzonych dzieci i dorosłych, domów starców, domów samotnej matki, schroniska dla bezdomnych i jadłodajnie, oraz zakłady wychowawcze i specjalnej troski bądź domów dziecka, prowadzonych przez kościelne osoby prawne.

Dotacje z Funduszu mogą być ponadto udzielane na remonty i konserwację zabytkowych obiektów o charakterze sakralnym, ale tylko na podstawowe prace zabezpieczające.
Dodano dnia: 23.11.2013 21:12:39
Odpowiedz
Avatar
Gość
P. Rutkowski to żaden autorytet. Jestem młodą osobą i wiem, że aby stanąć w czyjejś obronie nie zależy od wieku, ale od przekonania o słuszności. Wzmianka pogardliwa o moherowych beretach, nie świadczy o mądrości i kulturze autora. HISTORIA NIE ZACZĘŁA SIĘ OD DZISIAJ. STARSI LUDZIE MIMO WIEKU MAJA SWOJA MĄDROŚĆ PO WARUNKIEM,ŻE MIELI JĄ TEŻ W MŁODOŚCI.
Dodano dnia: 23.11.2013 21:11:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Po alimenty idzie się do taty, a gdy ten jest lewusem, płaci za niego Bank Alimentacyjny (państwowy). Nie jest to darowizna ale pożyczka, jakiej tacie - lewusowi udziela państwo polskie. Tak się dzieje, ponieważ zasada "duży chroni małego" obowiązuje. Dziecku trzeba dać jeść, a potem dochodzić który dorosły któremu jest za to winien.

Zupełnie inaczej jest gdy ów tata umiera. Wówczas dziecku należy się renta (nie alimenty) sieroca. Żeby ją dziecko dostało od ZUS (KRUS), ojciec musi być znany (być w papierach dziecka) i mieć conajmniej 5 lat legalnej pracy (ubezpieczenia) w ciągu ostatnich 10 lat życia. Łącznie.

Księża są ubezpieczeni w ZUS. Pan Rutkowski niech idzie do banku rozumu (znajduje się w każdej bibliotece i w internecie) a nie posyła tej kobiety do banku alimentacyjnego, który się w Kurii nie znajduje.

Kto chce szczegółów - ułatwię http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,9440,roczna-skladka-zus-dla-ksiezy-to-ponad-5-tys-zl.html
Dodano dnia: 23.11.2013 21:11:46
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nie jest to odosobniony przypadek - Generalnie kościół niewiele traci -- kto chodził do kościoła i tak będzie chodził -- każdy odpowiada za siebie - kobieta była świadoma i wyrachowana wchodząc w związek z kimś kto aniołem okazało się nie był -- byli siebie warci !
Dodano dnia: 23.11.2013 21:03:28
Odpowiedz
Avatar
Gość
http://www.fronda.pl/a/premier-powiedzial-nieprawde-nt-ubezpieczenia-ksiezy,15960.html

Dodano dnia: 23.11.2013 21:03:13
Odpowiedz
Avatar
Gość
Skoro powiedziano A, powiedzmy B. Ksiądz R. K. jak się prowadził w Oławie?
Dodano dnia: 23.11.2013 20:55:36
Odpowiedz
Avatar
Gość
"takiej hipokryzji nie jestem w stanie pojąć"

Oj, zdziwił(a)byś się, do czego są zdolni. Wymówka zawsze taka, że to też grzeszni, niedoskonali ludzie.
Dodano dnia: 23.11.2013 20:19:30
Odpowiedz
Avatar
Gość
" architekt ktory zachodzil do niej moze 3,5---4,lata temu"
DNA nie kłamie, misiu.

"Ks. Waldemara rodzice pracowali"
A wiesz gdzie? Widzę, że raczej nie... Stryja jeszcze sprawdź.
Dodano dnia: 23.11.2013 20:17:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wiele jestem w stanie zrozumieć - miłość, upadek...ale takiej hipokryzji nie jestem w stanie pojąć. Przecież można było wybrać, a nie ciągnąć podwójne życie. I nie przekonuje mnie fakt, że powołanie itp... chyba raczej zbyt duże przywiązanie do mamony.
Dodano dnia: 23.11.2013 20:09:29
Odpowiedz
Avatar
Gość
gdyby wynik był negatywny pan R. nie głosiłby, że jest inaczej, bo rodzina i kuria wytoczyłyby swoje działa. Ta cisza z ich strony i to, że badanie tak szybko zostało wykonane, nie zostało powtarzane oznacza, że nie ma wątpliwości. A fałszerstwo w tej sprawie wykluczam, sprawa zbyt poważna i medialna.
Dodano dnia: 23.11.2013 20:05:30
Odpowiedz
Avatar
Gość
masz rację...to w końcu nie był jednorazowy błąd, ale długie osiem lat trwania w tej relacji... Przecież sami uczą, że można zbłądzić, ale nie należy trwać w grzechu. Przecież osobom trwającym w niesakramentalnym związku, nie udziela się rozgrzeszenia.
Dodano dnia: 23.11.2013 20:01:49
Odpowiedz
Avatar
Gość
Masz rację - gdyby to była nieprawda, rodzina i przedstawiciele kk nie siedzieliby tak cichutko
Dodano dnia: 23.11.2013 19:52:59
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nie popieram tego, co zrobił ksiądz, ale też postępowanie kobiety nie było prawidłowe. WLAZŁA księdzu do łóżka. Nie musiała. On jej nie zgwałcił. On jej zmarnował życie a ona Jemu. Podobno poznała go w dniu swojego rozwodu, więc jeszcze komuś zmarnowała życie... Zerwała przysięgę.
Dodano dnia: 23.11.2013 19:51:28
Odpowiedz
Avatar
Gość
Po wpisach widzę, że dużo emerytów umie obsługiwać komputer. Bo nie wierzę, że to młodzi, elokwentni ludzie podważają wyniki badań DNA itd.,a święcie wierzą w niewinność KSIĘDZA PROFESORA. Zrobił dziecko i tego nie da się ukryć!Więc dajcie już spokój z Jego obroną. Mi się też podobały kazania, ale nie można ślepo wierzyć w Jego niewinność. Trochę rozumu i zdrowego rozsądku, a nie moherowego zachowania MŁODZI LUDZIE!
Dodano dnia: 23.11.2013 19:47:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
OLAWIANIE ogladajcie program EWY DRZYZGIEJ dnia ,,,28. 11. 2013 roku tj, CZWARTEK godz 16-ta#### TAM bedzie ta KOBIETA co twierdzi ze ks. Waldemar jest ojcem jej syna !!!!!!!!!!!! Ale ZAPYTAJCIE JA gdzie podzial sie architekt ktory zachodzil do niej moze 3,5---4,lata temu dzialala na dwa fronty !!!!! A teraz chce bardzo MAJATKU !!A DO ROBOTY ZAROB SOBIE WSTYD ! WSTYD ! WSTYD ! Ks. Waldemara rodzice pracowali i zostawili ks. Waldkowi majatek a ty beszczelnie wyciagasz reke !!!!!!!!
Dodano dnia: 23.11.2013 19:06:34
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Jeśli nie ma jeszcze oficjalnych wyników badań a pan Rutkowski wydal już wyrok na Księdza Irka"

Nie wal ściemy. Gdyby to, co podał nie było zgodne z tym, co ustalono, rodzina ks. Irka wiedziałaby co zrobić i na pewno by to zrobiła.

Powtarzam: dla wielu osób w Oławie wyniki badań DNA nie były ŻADNYM zaskoczeniem.
Dodano dnia: 23.11.2013 16:52:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
Odważna kobieta.Brawo p.Wiesiu.Dosyć załatwiania takich spraw po cichu i ogłupiania ludzi.
Dodano dnia: 23.11.2013 13:50:04
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeśli nie ma jeszcze oficjalnych wyników badań a pan Rutkowski wydal już wyrok na Księdza Irka, to świadczy o tym, że nie szuka on prawdy tylko ma swój cel, zniszczyć dobre imię Kapłana. Najlepiej walczyć ze zmarłym bo nie będzie się bronił. Gdyby żył mógłby się bronic. Nie wierze w to, że przez 8 lat nikt nic nie zauważył, tym bardziej, że nie był to człowiek mało znany i znaczący. Gdyby coś było "przyjaciele" dawno by wywęszyli. Tylko ci co mają coś na sumieniu oczerniają innych a najlepiej Kaplanow, aby siebie usprawiedliwić.
Dodano dnia: 23.11.2013 10:36:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
Do miłośniczki facetów w sutannach z 22.11.2013 21:49:15- ,,droga do piekieł będzie usłana głowami księży"- fragment 3 Tajemnicy Fatimskiej.
Dodano dnia: 23.11.2013 10:30:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wiesiu,skarbie,opamiętaj się !
Dodano dnia: 23.11.2013 08:35:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
z jakiej planety ten ksiądz przyleciał? To właśnie wy od dziecka mu przykład dawaliście. Urodził się i wychował w Oławie,nie pod mostem czy na bazarze Ktoś jego charakter kształtował, i to jest owoc pracy mieszkańców Oławy.Czytając różne wasze komentarze,dochodzę do wniosku,że jest ogromna zawiść wśród was tu piszących. Jak to może być jeden z naszych nie może tak wysoko zajść w "karierze" duchownego.Komuś zależało,aby go zgnoić poniżyć i ośmieszyć wobec mieszkańców.Chwytali się różnych sposobów.Nic nowego. Podsyłając im taką Marysię,Czesię,czy Wiesię.Osądzając księdza osądzacie siebie.Z jakiego środowiska wyszedł takim był.Jak może być komuś lepiej niż mnie. W tym jest tak dużo obłudy,że aż wstyd nawet to czytać.
Dodano dnia: 23.11.2013 06:16:43
Odpowiedz
Avatar
Gość
Badania negatywne należy powtórzyć 3 krotnie?? A może należy powtórzyć badani 3 krotnie aby nabrać pewności, że są prawdziwe! Pani Wiesia będzie aktorka u Pani Drzyzgi;)))) Boże widzisz a nie grzmisz! Teraz to mam już wyklarowane zdanie na ten temat. Uważam ,że to wszystko było zaplanowane przez Panią Wiesławę. Po co ta gadka?? Po co ta gra??? Dobro wraca ale i zło do Nas wraca. Kompromituje ks. Irka ale i siebie, Kubusia i starszego syna. Opamiętaj się kobieto..............;(

Jesteś jeszcze młoda i ładna kobieta. Pieniądze to nie wszystko..
Dodano dnia: 23.11.2013 01:29:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
A może tak Pan "Detektyw" Rutkowski opowie nam coś o swoich zakonnicach...?
Wstydziłby się Pan oceniać innych.
Dodano dnia: 23.11.2013 00:22:37
Odpowiedz
Avatar
Gość
oooo fryz już zmieniony, czas na dentystę. Płaci Rutkwski? Tak jak mamie małej Madzi? Czy z resztek świetności czy nowy adorator w Niemczech.... Drzyzga się postarała? No nie wiem...ale zyski doczesne już są.
Dodano dnia: 22.11.2013 23:35:00
Odpowiedz
Avatar
Gość
Teraz Wieśka to dobra partia dla faceta.
Dodano dnia: 22.11.2013 23:32:51
Odpowiedz
Avatar
Gość
Brawo, wreszcie ktoś mądry!
Dodano dnia: 22.11.2013 23:26:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
Oławscy księża swoim milczeniem i brakiem jakiejkolwiek reakcji na upadek magnificencji, dobitnie pokazują, iż są tak samo jak on nic nie wartymi tchórzami. Do pięt nie dorastają Chrystusowi, który pokazał co to znaczy być odważnym i opowiedzianym mężczyzną.
Dodano dnia: 22.11.2013 22:44:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
To dzięki internetowi dowiedzieliśmy się prawdy. Nie udało się kolejnej sprawy zamieść pod dywan.
Ludzie otrzeźwiejcie i zamiast do kościoła idźcie na spacer.
Dodano dnia: 22.11.2013 22:34:35
Odpowiedz
Avatar
Gość
Njabardziej bulwesruje mnie fakt ze ksiadz Irek pomimo zwiazku i syna wciaz dazyl do tego aby zostac biskupem. Biskup to juz nie jakis zagubiony prowincjonalny ksiadz gdzie wiele mozna zamiesc pod dywan. Ksiadz Irek byl osoba jak najbardizej inteligetna, wyksztalcona, swiadoma swych woborow, i majaca dobre rozeznanie w tym oc jest sluszne i moralne. Jego kazania o tym wlasnie mowily. Czyzby zwykle osobiste ambicje zdemoralizowaly jego powolanie i wartosci jakie nam przedstawial? Zawiodl on nie tylko swoich wierncyh i ludzi ktorzy go sluchali i szanowali ale przedewszystkim duchownych ktorzy go wspierali i mu zaufali. Zawiodl on kosciol na najwyzszym szczeblu.
Dodano dnia: 22.11.2013 22:23:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Pani Wiesia ma rozdwojenie jazni
Dodano dnia: 22.11.2013 22:06:22
Odpowiedz
Avatar
Gość
Tyle kłamstw, oszczerstw pod adresem kapłanów w Polsce świadczy,że szatan ma wielu swoich służalców- wszak on jest ojcem kłamstwa.W historii wielu świętych i wartościowych ludzi było oczernianych. Im bardziej ktoś wartościowy szatan i jego słudzy pragną go zniszczyć. Ksiądz Irek stanął już przed Sędzią żywych i umarłych i ufam że okazał mu Swoje Miłosierdzie. Nie ufam natomiast w prawdziwość wyroków sadowych. Myślę że cala sprawa została nakręcona po to by zniszczyć Wizerunek Kaplana cenionego przez tak wielu. Sady są przekupne. A cala sprawa s korupcją, afera za aferą pokazują że za pieniądze można zniszczyć kraj, dobre imię....Księdza Irka pamiętam jako wspaniałego kapłana i człowieka.
Dodano dnia: 22.11.2013 21:49:15
Odpowiedz
Avatar
Gość
Do pewnego momentu rozumiałam, że Pani Wiesława walczy o tożsamość swojego dziecka, o spadek po ojcu ale występ w "Rozmowach w toku" http://rozmowywtoku.tvn.pl/wideo,1027,v/dlaczego-ksiadz-decyduje-sie-na-dziecko-zwiastun-programu,1000513.html ( emisja 28 listopada) daje mi obraz tej kobiety. Niestety wychodzi głupota i pazerność na pieniądze. Głupota bo wiedziała z kim idzie do łóżka, a szczyt głupoty i pazerność to opowiadanie o życiu intymnym i branie za to "kasy".
Dodano dnia: 22.11.2013 21:48:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
To ile ten klecha miał dzieci?
Jedno w Oławie, dwóch w Jelczu, jedno w Świdnicy i jedno w Brzegu?
Ale obłuda.
Dodano dnia: 22.11.2013 21:39:53
Odpowiedz
Avatar
Gość
A co na to obecni oławscy księża? mowę im odjęło w tej sprawie.

Tu nie Pani Wiesława jest winna, tylko ten oszust ksiądz który składał śluby i złamał przysięgę!

Ja bym sprawdził pozostałych jego przyjaciół po fachu, na pewno nie jeden ma nie jedno na sumieniu....
Dodano dnia: 22.11.2013 20:33:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ludzie .....nie gadajcie tyle.Sypcie na tace ile sie da,oby im sie zyło spokojnie i dostatnio.

Zastanawiajaca jest cisza w tym temacie jego kolesiow,zapewne obmyslaja strategie lub czekaja za wytycznymi z centrali.
Dodano dnia: 22.11.2013 19:21:32
Odpowiedz
Avatar
Gość
na jej miejscu to bym sie zapadl pod ziemie ze sie (...) z ksiedzem majac meza
Dodano dnia: 22.11.2013 18:24:43
Odpowiedz
Avatar
Gość
Może powiedzmy sobie jasno, że ELYTA oławska wiedziała o podwójnym życiu wielebnego. Może parę pytań do jego (byłych) przyjaciół? ;-)
Dodano dnia: 22.11.2013 16:56:50
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Ksiądz cóż szukał miłości"

Podbijam wątek o prawdopodobnym uwikłaniu wielebnego w tematach UB/SB.

Szybko karierę robił.Dodano dnia: 22.11.2013 16:47:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kto nadal tytuł honorowy dla ks.profesora?

,,droga do piekieł będzie usłana głowami księży"- fragment 3 Tajemnicy Fatimskiej.
Dodano dnia: 22.11.2013 16:41:51
Odpowiedz
Avatar
Gość
Oto jest wizerunek dzisiejszego kościoła....

chyba zwłok tego klechy nie pochowają w Oławie, niech rodzina oszusta zabierze go daleko, a wszystkie ślady po nim zniszczyć.
Dodano dnia: 22.11.2013 16:08:53
Odpowiedz
Avatar
Gość
Cała ta sytuacja pokazuje, jak zgniły i zakłamany jest polski kler.

Interesuje ich tylko kasa i doczesne przyjemności. Bajki o niebie są dla plebsu, który co niedziela ich hojnie sponsoruje.
Dodano dnia: 22.11.2013 15:33:48
Odpowiedz
Avatar
Gość
Czytając komentarze nadziwić się nie mogę jacy to wszyscy w tej Oławie są prawi, popatrzcie na siebie zdradzacie współmałżonków, kradniecie w pracy i nie tylko, oszukujecie na lewo i prawo obrabiacie d. każdemu kto jest trochę lepszy, oszukujecie skarbówkę pracując na czarno, jeździcie po pijaku można wyliczć dalej. Ksiądz cóż szukał miłości jak by był taki jak go opisujecie to załatwił by aborcje. On chciał ona chciała więc o co chodzi? Nie oceniajcie innych
Dodano dnia: 22.11.2013 15:06:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
http://rozmowywtoku.tvn.pl/wideo,1027,v/dlaczego-ksiadz-decyduje-sie-na-dziecko-zwiastun-programu,1000513.html

Panie wiesia w rozmowach wtoku z uśmiecham na twarzy opowiada jak mówiła aby ksiądz Irek nie nosił przy niej tych sukienek i jak spali razem w niego gdzie to się stało pierwszy raz. Ta kobieta wlazła mu do łóżka, udawała cierpiętnicę a teraz z uśmiechem o tym opowiada, wniosek jest jeden nie chciało się jej chyba pracować to dobrym pomysłem jest dziecko
Dodano dnia: 22.11.2013 15:03:13
Odpowiedz
Avatar
Gość
Mojej sąsiadce radny z sąsiedniego miasta zrobił dziecko,ciekawe kto za to "beknie" i będzie płacił alimenty - burmistrz,czy przewodniczący Rady?
Dodano dnia: 22.11.2013 14:09:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
Zakład Medycyny Sądowej wraz z Zakładem Technik Molekularnych we Wrocławiu jest najlepszą tego typu jednostką w Polsce więc nie "podwarzałbym" tych wyników, nie mówiąc o odpowiedzialności karnej za ich sfałszowanie.
Dodano dnia: 22.11.2013 12:21:35
Odpowiedz
Avatar
Gość
Tak Tak, wartościowy to on był na koncie w banku. Zasłużony dla miasta stawiając figurę pod kościołem osoby skazanej
Dodano dnia: 22.11.2013 11:51:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
Żenujący to był spektakl w wykonaniu tego zakłamanego klechy. Panie Rutkowski czas sprawdzić trzecie dno - biznesowe i przekręty wokół tego. Majątek na milion złotych to jeden wielki pikuś co ten gość ma. Milion to myślę że stanowi tylko 10%. Oj wy głupi ludzie, pewnie z niebiańską pokorą chodziliście do tego oszusta do spowiedzi.
Dodano dnia: 22.11.2013 11:41:50
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kastracja chemiczna dla księży.
Dodano dnia: 22.11.2013 10:53:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią."(Mt 23,2-3)
Ksieza maja nam pomoc zblizac sie do Bog,a ale ich uczynki nie musza byc jak widac wcale świete - tego od nich oczekujemy, bo nauczaja nas w Kościele - ale to niestety nie mozliwe tez sa ludzmi grzesza i bladza. Do wierzacych trzeba sluchac Slowa Bozego, ktore przekazuja i to wszystko i miec swiadomosc ze Ksiadz to tylko czlowiek, mimo, iz oczekujemy szczegolnie od nich wlasnie swietosci... poniewaz zyja blisko Boga.... a to jak widac bardzo złudne takze ich Szatan kusi i bladza... , aczkolwiek male dziecko nie jest niczemu winne i nalezy mu sie milosc a jak widac po smsach Ksiadz Irek bardzo go kochal...., ja tez zawsze wierzylam w ksiezy, ze to Swieci ludzie niestety nie to tylko wybrani do nauki Slowa Bozego a maja dokladnie takie same slabosci jak my
Dodano dnia: 22.11.2013 09:56:34
Odpowiedz
Avatar
Gość
Podwarzylabym te wyniki. Moga byc manipulowane skoro Pan Rutkowski mial do nich dostep przed sadem. Na miejscu siostrzenicy zlecilabym zrobienie nowych za granica, bo niestetey z tego wynika, ze Polska Medycyna Sadowa jest skorumpowana.
Dodano dnia: 22.11.2013 09:39:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
żenujące jest ten spektakl w wykonaniu tej pani, a już przegięciem mwienie o detektywie jedyny sprawiedliwy, itp. szkoda dziecka, bo kobieta wiedziała z kim szła do łózka i mogła wcześniej myśleć, a nie po śmierci ojca jej dziecka robić takie cyrki. Owszem dziecku należy się spadek po ojcu i renta, ale szkoda że kobieta daje takie świadectwo innym kobietom, jak spała z księdzem to była po 30 więc już jakiśrozum miała i mogła MYŚLEĆ GŁOWĄ a nie czym innym i zabezpieczyć dziecko, a nie teraz robić szopki na całą polskę i robić z siebie cierpiętnice, nikt jej nie zgwałcił, sama dała co miała dać po sprawie, szkoda dziecka które będzie żyło z takim piętnem
Dodano dnia: 22.11.2013 09:27:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ksiądz powinien zostać księdzem, żyć w celibacie i koniec kropka! Dziwią mnie komentarze ludzi, którzy tak strasznie bronią księdza...
Dodano dnia: 22.11.2013 09:20:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Polacy w ogóle niewiele mówią, rozmawiają ze sobą. Raczej najczęściej porozumiewają się w sposób pozawerbalny. Tak to niestety jest.
Dodano dnia: 22.11.2013 06:33:13
Odpowiedz
Avatar
Gość
Księża po ślubach powinni być kastrowani nie było by tych afer pedofilskich i dzieci bez ojców
Dodano dnia: 21.11.2013 23:13:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
Odrobina wiedzy do emocji każdemu się przyda, zwłaszcza detektywowi. Po pierwsze po alimenty idzie sie do ojca lub banku alimentacyjnego za życia ojca. Po śmierci ojca, jeśli przepracował on legalnie conajmniej 5 lat w ciągu ostatnich dziesieciu lat życia, dziecku należy sie renta (nie alimenty) i to nie od pracodawcy ale ubezpieczyciela. Księża są zatrudnieni legalnie i ubezpieczenie. Chłopcu należy sie renta Nie idzie się po nia do Kurii, bo pracodawca nie może, nawet gdyby chciał, jej wypłacać. To byłoby nielegalne. Jeśli ojciec dziecka pracuje w fabryce butów, po jego śmierci wdowa nie idzie po alimenty na sierote do dyrektora fabryki ale po RENTĘ do ZUS-u.
I druga sprawa: dziecko nie dziedziczy (spadkobierze) automatycznie., Jesli istnieje prawdziwy testament, dziecko jest w nim pominiete, nie dziedziczy. Ani pieniędzy, ani nieruchomości ani samochodu... Może się ubiegać o tzw. zachowek (procent od tego, co dziedziczyłby ustawowo, gdyby nie było testamentu).
Takie jest prawo. Ja go nie oceniam, ani czy jest dobre, ani czy złe, ale w większosci Europy nie zmieniło się jakoś szczególnie od czasów Napoleona. Pan Rutkowski nie wie? Że że ta pani nie wie, to łatwo uwierzyć.
Dodano dnia: 21.11.2013 22:59:22
Odpowiedz
Avatar
Gość
"załatwił jeden z księży pochodzących z Oławy"
Sugerujesz, że teraz on przejął pałeczkę?
Dodano dnia: 21.11.2013 22:49:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
Brawa dla pani Wiesi i pana Rutkowskiego.
Dodano dnia: 21.11.2013 22:31:10
Odpowiedz
Avatar
Gość
podobno pobyt Pani Wiesławy w Wiesbaden gdzie teraz mieszka, załatwił jeden z księży pochodzących z Oławy? Zna ktoś temat i może doprecyzować?
Dodano dnia: 21.11.2013 22:09:37
Odpowiedz
Avatar
Gość
Potwierdzeniem powszechnego upadku moralnego kleru a także jego wysokiej samoświadomości, żałosnego położenia swego stanu, jest beznamiętne milczenie wobec tak marnego upadku człowieka, który do niedawna był czczony przez księży jako mistrz. Milczeniu, jak złowieszczy cień, towarzyszy zupełny brak zdziwienia obecnym stanem rzeczy. W kościele nie słychać słów wyrażających ból, smutek i potrzebę uzyskania wybaczenia wiernych. Nie. Tam wszystko po staremu, nic się nie stało.

Może komuś to się podoba, ja do tych osób nie należę. To milczenie jest dla mnie wyrazem pogardy, pychy i ogólnego lekceważenia stanu ducha wiernych przez kapłanów. Oni muszą być wszyscy martwi duchowo, skoro są tacy zimni. W sumie nie dziwi mnie to bardzo, wszak przysłowia są modrością ludu a jedno z nich rzecze, że ryba psuje się od głowy. Tak więc, skoro głowa była aż tak zdeformowana zarazą kpienia i lekceważenia z wiary, czegóż można się spodziewać po niższych członkach tego śmierdzącego trupa jakim jest dzisiejsze duchowieństwo.

Powiem więcej, ich milczenie i wszechobecna żądza zamiatania wszelkich niewygodnych spraw pod dywan, demaskują i niestety potwierdzają zasadę działania całego Kościoła. Kościoła, którego priorytetem wcale nie są ludzie, owieczki Pana. Tym priorytetem, jak się okazuje, jest walka za wszelką cenę o utrzymanie w ogólnej świadomości ludu, wizji Kościoła jako niepokalanej dziewicy, świętej małżonki Boga. Przerażające jest to, że dla utrzymania tego wizerunku, Kościół był w stanie poświęcić cierpienia dzieci, które padły ofiarą księży pedofilii. A skoro Kościół mógł zrobić to i nie czuć ciężary winy, to czym dla niego jest fakt powszechnego łamania celibatu wśród księży.

Wydaje się mi, iż skandale związane z pedofilią, istnieniem kościelnego homo lobby i zjawiskiem brania nielegalnych pieniędzy przez bank Państwa Watykańskiego są zwiastunami wielkiego upadku współczesnej nam kasty FARYZEUSZY, którzy dopuszczając się nieprawości, siłą wdarli się na Piotrową katedrę prawdy wiecznej i ją sobie zawłaszczyli. Jednakże jakoś jestem spokojny. Bóg zapowiedział, iż nie dozwoli z siebie kpić. Zapewne niedługo rozwali On tą zgraję obłudników.

Dodano dnia: 21.11.2013 21:59:10
Odpowiedz
Avatar
Gość
LUDZIE PRZESTANCIE PISAC,ZE KSIADZ TO TEZ CZŁOWIEK,PO CO MU WSKOCZYŁA DO ŁOZKA itp. W/w cytaty to pomylenie pojec.Oczywiscie,ze ksiad to tez człowiek tylko on dobrowolnie zobowiazał sie do okreslonych,twardych regół wymaganych przez bycicie w stanie kapłanstwa.To on z własnej woli o tym zdecydował.Jak było?? wszyscy widzimy.Swoich wiernym głosił "kazania",spowiadał udzielał Sakramentow sw. pouczał itd.Jak tak mógł bezczelnie,patrzac ludziom w oczy wygłaszac takie brednie.Sam jako kapłan odprawiał msze sw,spozywał ciało Chrystusa i pił Jego krew.Wszystko swiadomie.Jesli nie mogł sprostac wymogom kapłana to mogł zachowac sie całkiem inaczej,a nie brnac w ciezkie grzechy dorabiała sie całkiem wysokich stanowisk we Wrocławiu.Tam uczył przeciez młodziez.Twierdzenie,ze ona mu wskoczyła do łozka,mozna postawic inaczej,a po co on jej włązł???

Jestem wierzacym i nie potrzebuje aby ktos jemu podobny podpowiadał mi jak ma wygladac moja wiara.Obejdzie sie bez zadnej czarnej kiecki.
Dodano dnia: 21.11.2013 21:15:39
Odpowiedz
Avatar
Gość
Prawda wyszła, szkoda że po śmierci oszusta który zwał się księdzem! a taki mu huczny pogrzeb przygotowano, a powinni go pochować nikomu nie mówiąc.

Teraz powinni zdjąć dzwon z imieniem tego oszusta ze Świątyni Piotra i Pawła.
Dodano dnia: 21.11.2013 21:13:40
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ksiądz to też człowiek.Czy to oznacza że może być złodziejem, kłamcą, pederastom, dziwkarzem, pijakiem, pedofilem, hochsztaplerem,...itd. Zastanawiam się ile takich spraw zostało zachowanych w tajemnicy.Czy są jakieś statystyki?WSTYD I HAŃBA.
Dodano dnia: 21.11.2013 20:47:15
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ja ZAPYTAM RUTKOWSKIEGO skad na zamym poczatku dawał 100procent pewnosci ze to dziecko jest ks. Waldemara to tylko gadanie tej kobiety !!!!! zchcialo jej sie majatku co ?? ZAPYTAJCIE sie tej kobiety kto do niej przyjezdzal 3,,-- 3,5 lata temu nie jaki ARCHITEKT dlaczeg nie podala jego o sprawdzenie DNA moze to jego dziecko co ??????? cos mi tu smierdzi z tym Rudkowskim byl pewien ze to ks Waldemara dziecko teraz ze ma juz winiki DNA cos to nie tak ??????? Kchana Siostrzenico ks Waldemara I. ja bym zrobila jeszcze raz badania , ale nie we Wroclawiu bo cos tu nie tak jest !!!!!! ten Rudkowski to oszust !!!!!!!
Dodano dnia: 21.11.2013 20:44:11
Odpowiedz
Avatar
Gość
NO TO MAMY SIOSTRA ZROBILA KARIERE TAKA JAK TY CHYBA zapatrzylas sie na nia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Dodano dnia: 21.11.2013 20:25:22
Odpowiedz
Avatar
Gość
pewnie jakiś moher zdewociały dodał ten wpis, normalny człowiek nie ocenia w ten sposób drugiego człowieka...szkoda Cię człowieku...
Dodano dnia: 21.11.2013 20:19:23
Odpowiedz
Avatar
Gość
A najlepsze jest że dają takie kazania o nieślubnych dzieciach, nie chcą chrzcić dzieci jak rodzice mają tylko ślub cywilny, a sami co ??? sami się puszczają na prawo i lewo. DRAMAT!!
Dodano dnia: 21.11.2013 20:13:49
Odpowiedz
Avatar
Gość
Śmieszą mnie ludzie którzy jeszcze do tej pory mają jakiś problem do Pani Wiesławy, do tych niedowiarków ! jednak sobie tego nie wymyśliła, a o dobrobyt własnego dziecka musiała zawalczyć! od początku trzymałam kciuki za pozytywny wynik! GRATULUJĘ !
Dodano dnia: 21.11.2013 20:11:58
Odpowiedz
Avatar
Gość
"jak to się robi z księdzem?", oto jest pytanie. Fundamentalne wręcz, na tle innych debilnych tu wpisów. Otóż z księdzem robi się TO dokładnie tak samo, jak z biskupem, kominiarzem czy szewcem. Dokłanego opisu, co do spraw technicznych odbywania się aktu zapłodnienia nie będzie, bo to lekcje biologii ze szkoly podstawowej, a ty, jak widać jesteś jeszcze za mały na taką "wiedzę". Rośnij i czekaj. Aaaa, i ucz się trochę wyrażniej pisać, bo pewnie sam nie rozumiesz, o co ci chodzi.

Do innego Gościa: czy to ona wskoczyła do łóżka Wielebnego, czy jej wskoczono, to nie ma żadnego znaczenia (a dla ciebie już na pewno) - jest potomek, i jest dziedzic majątku po ojcu. I o to chodzi, wszak stoi w Świętej Księdze - kto mieczem wojuje, ten.......

Amen.
Dodano dnia: 21.11.2013 20:07:50
Odpowiedz
Avatar
Gość
idz czlowieku do ksiedza i sam (sama) zapytaj moze ci powie a nawet pokaze jak to robi a takie debilne wpisy nie powinny sie pokazywac
Dodano dnia: 21.11.2013 19:08:53
Odpowiedz
Avatar
Gość
na dzieci jak na dzieci ale na dzi*** po mszy to dopiero szkoda:(
Dodano dnia: 21.11.2013 19:01:53
Odpowiedz
Avatar
Gość
zgadzam sie zniesc celibat i polowa takich spraw znika

Dodano dnia: 21.11.2013 18:54:39
Odpowiedz
Avatar
Gość
nie nasza, jak nie nasza poleciała do TV ,sprzedała wizerunek dziecka i jeszcze ma czelność mówić ile ona wycierpiała ..raz ,no dwa mogła się dać ponieść emocjom ale 8 lat spać z księdzem ..czy ona ma po kolei w głowie ... Jak ksiądz zginął to kasa nagle przestała napływać i stąd teraz ten szum.Widać jej musiał niezłą kasę łożyć .Nie dam na tace coby mieli mniej na dzieci z nieprawego łoża
Dodano dnia: 21.11.2013 18:22:46
Odpowiedz
Avatar
Gość
i jeszcze niech Pan wiesia owie jak to robi się z księdzem...czy ona nie ma wstydu..czy chuć zwycięża ..ją też diabeł opętał ?? sprzedała wizerunek dziecka ,dla mnie to głupota ..a dwa czy jak dziecko zrobi żołnierz to idziemy do MON po alimenty i spadek ?:P
Dodano dnia: 21.11.2013 18:17:58
Odpowiedz
Avatar
Gość
Uszy do góry i walczyć o swoje! A ci co na Panią bluzgają to pewnie mohery z dostępem do internetu, którym zaburza pani światopogląd, nie dopuszczają do siebie ,ze ksiądz to tez człowiek który również ma wolną wole .I przecież go Pani nie zgwałciła:)No chyba że...:)Powodzenia
Dodano dnia: 21.11.2013 17:45:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
racja
Dodano dnia: 21.11.2013 17:28:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
zwykła ...
Dodano dnia: 21.11.2013 17:22:28
Odpowiedz
Avatar
Gość
ludzie to hieny !!!!
Dodano dnia: 21.11.2013 17:21:26
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ujawnimy jeszcze kolejne niewygodne fakty dotyczące dwóch innych księży i osób, które udzielały pewne informacje na mój temat... szukasz kobieto sensacji??? Nie daj się manipulować.... Twoimi rękami chcą namieszać......
Dodano dnia: 21.11.2013 17:16:18
Odpowiedz
Avatar
Gość
a to że ten ksiądz ją (...) to jeszcze może mu na nagropku jako zasługi napiszemy CO??
Dodano dnia: 21.11.2013 17:07:17
Odpowiedz
Avatar
Gość
Tak najeżdżacie na tą kobietę, nie mając zielonego pojęcia o co na prawdę chodzi... Jak ksiądz miał potrzebę, poszedł do łóżka z panią Wiesławą - a wy nie musicie od razu najeżdżać na człowieka. Każdy człowiek ma potrzebę seksualną, myślicie że tylko jeden ksiądz ma dzieci? Teraz wszystko wychodzi na jaw, nie tylko z Prof. Waldemarem Irkiem - nie dziwił bym się że papież ma dzieci... jak tu dzieci mają wierzyć w boga? Jak osoba, która głosi ludzkości o czystości, nie przestrzegając jej samej? :)
Dodano dnia: 21.11.2013 16:50:49
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kler jest zepsuty do cna. Kościół katolicki w całej Europie się marginalizuje. Tak też będzie i w Polsce.
Dodano dnia: 21.11.2013 16:50:02
Odpowiedz
Avatar
Gość
masakra!
Dodano dnia: 21.11.2013 16:22:26
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wielu internautów pisze tu,że śp.ksiądz Irek powinien zrzucić sułtannę a nie nauczać o moralności.Ale skoro tak,to każdy z księży powinien usiąść i zrobić sobie rachunek sumienia,czy jego posługa jest zgodna z tym co ślubował i czy żyje zgodnie z dekalogiem?Obawiam się,iż wówczas została by tylko garstka z całego kleru.A co z księżmi pedofilami?Oni też uczą o miłośći do bliźniego,a wyrządzają krzywdę tym najsłabszym,bezbronnym,pozostawiając ślad w ich psychice na całe życie!.Jestem zdania,że celibat powinien być zniesiony wśród księży.Nie było by wówczas podobnych sytuacji.Ksiądz to też człowiek,ale przedewszystkim mężczyzna.
Dodano dnia: 21.11.2013 16:19:01
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Wynik zdobyto nieoficjalnie, Rutkowski nie chce ujawniać źródła, ale zapewnia, że to na sto procent prawda". W sprawie "małej Madzi" też zapewniał... Gość z zawieszoną licencją (prawnym wyrokiem w 2009r),szukający rozgłosu na temat swojej osoby, prowadzi dalej czynności detektywistyczne, a ludzie przez swój brak wiedzy,naiwność,dają się oszukiwać.. . Gratuluję braku rozumu.. Skoro wyniki pochodzą z "nieoficjalnego źródła",a Rutkowski nie chce go ujawnić to wynik zapewne nie pochodzi Zakład Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Równie dobrze "nieoficjalnym źródłem" może być kosmos, a ojcem tego dzieciaka każdy facet ...
Dodano dnia: 21.11.2013 15:43:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
Robi baba teraz z siebie ofiare a jak wskoczyła do łózka księdza to kim była? zwykła .....
Dodano dnia: 21.11.2013 15:40:12
Odpowiedz
Avatar
Gość
To się Wieśka obłowi.Szkoda,bo dobra była z niej pielęgniarka.
Dodano dnia: 21.11.2013 15:16:03
Odpowiedz
Avatar
Gość
Zmien telefon
Dodano dnia: 21.11.2013 15:14:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jest sensacja sa i osady...szkoda ze Wy wszyscy jestescie swieci i nie macie nic na sumieniu, najlepiej osadzac kogos , tak jest najlatwiej,,uslyszycie cos i lawina plotek rusza...wiecie ze gdzies dzwoni ale nie wiecie w ktorym kosciele bija dzwony...zeby kogos osadzac jaki byl to najpierw osadz samego siebie, latwo jest pluc na kogos ..Oni obydwoje sie pogubili a czy to jest nasz sprawa??
Dodano dnia: 21.11.2013 15:13:31
Odpowiedz
Avatar
Gość
Pani Wiesiu, wszystkim malkontentom utarła pani nosa i sprawiedliwości stało się zadość,interes dziecka jest najważniejszy, a co do ks. Prof. to chyba trzeba podziękować przy takim niżu demograficznym?
Dodano dnia: 21.11.2013 14:36:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
nikt nie zrobił takiej kariery medialnej po śmierci jak ks.prof. Waldemar Irek
Dodano dnia: 21.11.2013 14:32:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
HABEMUS PAPAM!
Dodano dnia: 21.11.2013 14:22:56
Odpowiedz
Avatar
Gość
i super, dziecko będzie miało zapewnioną przyszłość, i przycichną starsi ludzie.
Dodano dnia: 21.11.2013 14:16:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
!!! czas najwyższy na słowo- PRZEPRASZAMY - ze strony tych, którzy na tym forum obrażali i nadal obrażają matkę, syna śp. ks. profesora. To na pewno będzie po chrześcijańsku i katolicku. Nie lękajcie się, ta prawda Was wyzwoli.
Dodano dnia: 21.11.2013 14:14:59
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ale nie zycze sobie aby jakis (zesmaczony)klecha swoimi zafajdanymi łapskami dawał mi Komunie Swieta.
Dodano dnia: 21.11.2013 12:59:29
Odpowiedz
Avatar
Gość
kto normalny trzyma sms w komórce sprzed 3 lat? ; ooo bo ja muszę kasować po tygodniu, skrzynka robi się pełna...
Dodano dnia: 21.11.2013 12:55:00
Odpowiedz
Avatar
Gość
Człowieku Ty jesteś nieprzyzwoity i chory skoro piszesz taki komentarz bo nie potrafisz sensownie wypowiedzieć się na temat.
Dodano dnia: 21.11.2013 12:42:24
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ciekawość gdzie ta kobieta mieszka jest nieprzyzwoita i chora.
Dodano dnia: 21.11.2013 10:49:03
Odpowiedz
Avatar
Gość
A tyle sie ngadałem do moich ksiezy-"Uzywajcie prezerwatyw!!!
Dodano dnia: 21.11.2013 08:55:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
czy to prawda że Pani Wiesława mieszka w Wiesbaden? Jak sobie tam załatwiła pobyt?
Dodano dnia: 21.11.2013 00:36:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/exclusive-ksiadz-waldemar-irek-ojcem-malego-kubusia-testy-dna-rozwialy-watpliwosci_367073.html?photo=253554
Dodano dnia: 21.11.2013 00:28:30
Odpowiedz
Avatar
Gość
czy ksiadz Irek nadal bedzie mial tytul zasluzonego dla Olawy? Czy jego nazwisko dalej bedzie na dzwonie?
Dodano dnia: 21.11.2013 00:04:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
KTO JEST BEZ WINY,NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ!!!!A ON BYŁ WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM I WSPANIAŁYM KSIĘDZEM!OJCEM PEWNIE TEŻ BYŁ BY GDYBY MU BYŁO TO DANE!A CO DO ŚLUBÓW PRZED BOGIEM,TO NIE JEDEN ŚLUBOWAŁ,MIŁOŚĆ I WIERNOŚĆ,A OKAZAŁO SIĘ ZUPEŁNIE CO INNEGO.I CO-PANIE/PANI MĄDRALIŃSKI/KA?.NIE NAM GO OSĄDZAĆ!!!!!
Dodano dnia: 20.11.2013 23:46:43
Odpowiedz
Avatar
Gość
Owszem ksiądz też człowiek, może się pomylić w swoim powołaniu do czystości. Ksiądz prof.dr hab, rektor papieskiego wydziału teologicznego mylić się na taką skalę raczej nie powinien a jeśli już to jako człowiek żyjący w zgodzie ze swoim sumieniem,z Bogiem skoro zakochał się i żył z kobietą w ukryciu przez 8 lat to w imię tej zgodności a także w imię nieszerzenia w kościele katolickim ( jakiego był kapłanem) zgorszenia grzechem świętokradztwa i wiarołomstwa powinien był zrezygnować z kapłaństwa albowiem był fałszywym i niewiarygodnym kapłanem oszukującym nas wszystkich.Zrezygnować tym bardziej, że jako kapłan wykształcony, uznany profesor był świadom zbłądzenia w swoim powołaniu i to chyba najbardziej jego obciąża i tu na Ziemi i Tam gdzie odszedł.
Dodano dnia: 20.11.2013 23:07:28
Odpowiedz
Avatar
Gość
EXCLUSIVE. Ksiądz Waldemar Irek ojcem małego Kubusia! Testy DNA rozwiały wątpliwości
Dodano dnia: 20.11.2013 22:25:00
Odpowiedz
Avatar
Gość
Tylko, że ten wartościowy człowiek głosił, że należy żyć w czystości, spokoju ducha, bez grzechów.

Ok inejeden face ma nieślubne dzieci, ale nie głoszą kazań o czystości małżeńskiej, nie uczą młodych, że najważniejsze jest zachowanie wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej, nie żyją z żebrania z tacy i po kolędzie, a księża mają prawo do miłości i uczuć, ale tylko do miłości do Boga.

Zostając księdzem, poświęca swoje życie Bogu, poświęca swoje życie doczesne.

Myślę, że to jakieś nierozgarnięte osoby bronią księdza.

Dodano dnia: 20.11.2013 22:24:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nie trzeba dawać pieniędzy na tacę i po kolędzie, ani na pogrzeby, śluby, w końcu ksiądz też człowiek mógł zbłądzić i pieniądze może chce przeznaczać na swoje nieślubne dzieci
Dodano dnia: 20.11.2013 22:09:21
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gdy nawet wyjdzie, że ks. Irek był ojcem chłopca i tak zapamiętam go jako bardzo wartościową osobę. To też był człowiek, jak każdy z nas miał prawo do uczuć.
Dodano dnia: 20.11.2013 22:08:53
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeśli tylko wiara jest ważna można modlić się wszędzie także w domu, po co chodzić do kościoła i słuchać księdza, który może się mylić i błądzić?
Dodano dnia: 20.11.2013 22:05:24
Odpowiedz
Avatar
Gość
Czyli RM-Radio Maryja nie warto słuchać księdza, który mówi o powierzenie swojego życia Jezusowi, o dobroci płynącej z wiary itd, w końcu ksiądz też człowiek może się mylić, po co więc słuchać jego kazań.
Dodano dnia: 20.11.2013 22:02:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
co ma niedziela do bandy? chyba czegoś nie rozumiesz, nie chodzi się do kościoła dla księdza, tylko z wiary. ksiądz też człowiek, może zbłądzić.

RM
Dodano dnia: 20.11.2013 21:54:15
Odpowiedz
Avatar
Gość
hahaha a ludzie w niedziele pójda do tej bandy?
Dodano dnia: 20.11.2013 21:30:08
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako: Gość (zaloguj się lub załóż konto).

Treść komentarza *:
Wynik działania 2x9 *:
* - pola obowiązkowe

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach prezydenckich?

Tak
79.89%
Nie
15.36%
Jeszcze nie wiem
4.75%

Pod kreską

Facebook