13 Sierpnia 2013

"Europa Plus" chce działać na naszym terenie

Piotr Kluz, koordynator "Europy Plus" na powiat oławski

Stowarzyszenie "Europa Plus" ma swojego pełnomocnika w powiecie oławskim. Chce wystawić swoich kandydatów w najbliższych wyborach samorządowych

Powiat Tworzą struktury

Piotr Kluz  jest odpowiedzialny za tworzenie lokalnych struktur. Jest politologiem i działaczem związkowym - członkiem zarządu i wiceprzewodniczącym Ogólnokrajowego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego. Ma 42 lata, mieszka w Marcinkowicach.

"Europa Plus" chce się mocno włączyć w lokalną politykę. Na razie powołano 13 pełnomocników, planuje się tworzenie kolejnych struktur. Udział w organizacji zapowiedzieli także mieszkańcy powiatu oławskiego.  

- Jestem nowicjuszem w polityce, program działania "Europy Plus" jest najbliższy moim poglądom - mówi Piotr Kluz. - Mamy plany wystawienia kandydatów w wyborach samorządowych.

Ewa Trybuła-Kiernicka, pełnomocnik stowarzyszenia na Dolny Śląsk, twierdzi, że na przykładzie innych powiatów widać, że są chętni do współpracy. W planach są wybory samorządowe, sejmowe i senackie oraz do Parlamentu Europejskiego. Działacze liczą na poparcie osób niezdecydowanych, dla których nie było dotychczas alternatywy: - Liczymy także na wszystkich lewicujących, na zwolenników Aleksandra Kwaśniewskiego i wyborców Janusza Palikota oraz osoby o poglądach centrolewicowych.  

Działacze "Europy Plus" będą przeprowadzali badania ankietowe wśród mieszkańców powiatu oławskiego, na temat lokalnych spraw i bolączek.

Kto chciałby przystąpić do stowarzyszenia, może się kontaktować z pełnomocnikiem "Europy Plus" telefonicznie: 695-543-801 lub przez formularz zgłoszeniowy, na stronie internetowej: http://europaplus.org.pl/dolacz-donas.html.
 

"Europa Plus"

To centrolewicowa inicjatywa polityczna, której założycielami są Aleksander Kwaśniewski - prezydent RP w latach 1995-2005, Marek Siwiec - poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Janusz Palikot - przewodniczący Ruchu Palikota.

Niektóre założenia "Europy Plus": wprowadzenie waluty europejskiej od 1 stycznia 2019 roku, utworzenie 700 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze gospodarki opartej na wiedzy i nowych technologiach, rewolucja w finansowaniu służby zdrowia, nauki, badań i rozwoju oraz edukacji i kultury. Jeżeli wydatki na obronność mogą być gwarantowane ustawą, to wydatki na leczenie, naukę i kulturę muszą być gwarantowane w podobny sposób. "Europa Plus" chce bezpłatnego internetu dla wszystkich.Wśród haseł stowarzyszenia są także walka z wykluczeniem społecznym i stworzenie nowego systemu opieki zdrowotnej.
 

Oceń artykuł:
Średnia ocen: 2.18 (11 głosów)

Komentarze

Avatar
Gość
"Trzymam kciuki." - Trzymaj! Trzymaj! I nie puść, bo będzie nieprzyjemnie... :D
Dodano dnia: 15.08.2013 15:58:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
Trzymam kciuki.
Dodano dnia: 15.08.2013 15:15:36
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ale jaja! Działacz związków zawodowych po politologii będzie wprowadzał zaawansowane technologie! - Może technologie produkcji " Żołądkowej gorzkiej"...? Hi! hi! hi!
Warto przypomnieć w to święto słowa: "szable do boju, lace w dłoń, goń bolszewika! Goń, goń, goń!"
Dodano dnia: 15.08.2013 14:40:12
Odpowiedz
Avatar
Gość
zapijaczony kwaśniewski który non stop kłamie i świta lewicy która pali marihuanę

to ja dziękuję za taką lewicę

wszyscy pamiętają baronów lewicy którzy kazali kupować auta z firankami i afera za aferą
Dodano dnia: 15.08.2013 11:12:11
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wujek, po co co te nerwy i nieuzasadnione pomówienia! Diagnoza polityczna - PUDŁO! Po raz kolejny potwierdzasz, że masz poważny, chorobliwy problem sam ze sobą! A z Palikotem to ciebie więcej łączy niż dzieli, macie bardzo podobny charakter i tak samo zawyżoną samoocenę.
Dodano dnia: 14.08.2013 23:41:37
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wujek, sam czytaj ze zrozumieniem. Nie jesteś omnibusem, niestety.
Dodano dnia: 14.08.2013 22:54:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
Brawo panie Piotrze!
Dodano dnia: 14.08.2013 20:30:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
PiS i PO już pokazali co ich interesuje - stołki dla siebie i "swoich". Teraz dam szanse lewicy, aby tylko nie weszli do polityki Kaczyński, Tusk ze swoją świtą.
Dodano dnia: 14.08.2013 18:41:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
A ja bende glosowć na Wujka z żabom bo tylko takie patrioty jak Wujek z żabom dadzom nam przyzwoitość i dombroć w dniu co dzienym i w niedziele i

świenta.

Wujku z żabom w ryngrawie prować nas na tych bolszewików i dawaj pszykład swego menstwa a my póndziem za TOBOM.

Tylko do tego sejma ściąg rajtuzy i ubiesz sztany. Czymamy za TOBEM Wujku z żabom.
Dodano dnia: 14.08.2013 17:49:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wujcio dobrze gada,a jak chcecie głosować na Europę Minus to sobie głosujcie ale nie narzekajcie potem że żyjecie w jednym wielkim burdelu jakim jest UE po traktacie Maastricht.
Dodano dnia: 14.08.2013 15:33:52
Odpowiedz
Avatar
wujek
Cyt. z pewnego *rnia, zapewne z partii "HIV plus": "Wuj jest zwolennikiem terroru ideologicznego ... Czasy twojego reżimu już dawno minęły i musisz się z tym pogodzić "


Kochaniutki, pominę, że ewidentnie od picia produktów bimbrownika z Biłgoraja coś ci się popi*** pod czaszką, bo to twoje czasy minęły lewacka mendo, teraz przeczytaj to:


"Sfotografujemy mordę za mordą. Opublikujemy dane. Wywiesimy plakaty w miastach, dzielnicach, na ulicach – wszędzie tam gdzie żyją. Tam ich powiesimy, aby każdy widział z imienia i nazwiska kto jest faszystą. BĘDZIEMY NA NICH PLUĆ, WSADZAĆ DO WIĘZIENIA, GNĘBIĆ W MIEJSCU PRACY. Niech czują się słabi, niech się boją. Wyśmiejemy ich, ich znajomych, ich bliskich.” - pisał na swoim blogu Janusz Palikot, ten sam, który jest organizatorem miejscowej "Europa plus".



Zrobię wszystko, aby zapobiec wpływom tego lewactwa.



A teraz wyp***, lewacki gnojku!



Dodano dnia: 14.08.2013 12:35:07
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wuj jest zwolennikiem terroru ideologicznego wprowadzanego siłą na to forum. Wuju, żyj jak chcesz, ale i daj innym żyć zgodnie z ich wolą i światopoglądem. Czasy twojego reżimu już dawno minęły i musisz się z tym pogodzić, a nie siać chore, zakłamane, nienawistne i prześladowcze pseudo-religijne poglądy w imię "miłości do bliźniego swego".
Dodano dnia: 14.08.2013 11:15:21
Odpowiedz
Avatar
wujek
WAGA - nic dodać, nic ująć. UE jest jak RWPG w latach 80-ych. Szlag ją trafi, pytanie tylko kiedy i jakie będą tego koszty...?



Gość 13.08.2013 12:08:35, cos ci się pomyliło. Słowacja tylko dlatego nie stała się bankrutem, gdyż podjęła radykalne decyzje oszczędnościowe. Poziom życia na Słowacji radykalnie się obniżył - Słowacy są stałymi klientami na polskich targowiskach.

Gość 13.08.2013 12:16:19 - czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem nic przeciwko wysokim technologiom, ale o tym, że Irlandia mająca bardzo zaawansowany przemysł high tech padł, gdy weszła w euro- *ówno . Pisanie o tym, ze chciałby się stawiac na wysokie technologie i jednocześnie wchodzić w strefę euro, to jest zwykłe *ieprzenie. Po drugie, te nieudaczniki z Palikotem i Kwasniewskim na czele niczego poza produkcją i konsumpcją wódki nie potrafią robić.



Gość: 14.08.2013 07:11:16 cyt. "nudzisz konia", "większość ma cię dość" - czyżbyś był KONIEM z jakiejś okolicznej stadniny? Będę zgadywał - jesteś koniem (Kutzem?) ze stadniny w Lizawicach? Czy inne konie mnie słyszą...? P.S. Nie wysilaj się, na myślenie, bo wiesz. Jest przysłowie "Koń myślał i ...." No właśnie :D
Dodano dnia: 14.08.2013 10:56:15
Odpowiedz
Avatar
Gość
.uju, nudzisz konia z tymi Kresami i kresowiakami.Spadaj z tego forum jak ci się nie podoba polityka Naczelnego Powiatowej. Jest "Gość Niedzielny" , "Gazeta Polska Codziennie" i inne "wybitnie poczytne" PiSoRydzykowe wydawnictwa. Masz obsesję gościu, lecz się. Większość ma już naprawdę dosyć twoich pouczeń i pseudonaukowych wywodów. Szanuję ludzi z Kresów bo wiele wycierpieli ale ty durniu tylko działasz na ich niekorzyść, kumasz (...)?!
Dodano dnia: 14.08.2013 09:11:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
nareszcie coś sensownego w polityce!
Dodano dnia: 13.08.2013 22:08:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dobrze, Wujek piszesz, ale obawiam się, że liczna rzesza sfrustrowanych ignorantów da się wkręcić tym ściemniaczom. Nowe technologie nie są złe. To tylko narzędzia - takie same jak młotek czy wkrętak. Problem polega na tym, jak się je używa. Małpa też potrafi coś młotkiem zrobić. Np. puknąć się w łeb ;-)
Dodano dnia: 13.08.2013 14:16:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wujek, ale przykład Słowacji, która przyjęła walutę euro z początkiem 2009 roku, pokazuje, że czasem przyjęcie euro może się opłacić.
Dodano dnia: 13.08.2013 14:08:35
Odpowiedz
Avatar
waga65
Unia europejska w całym swym wydaniu to KOŁCHOZ .Biurokracja wyczyszczanie swych członków z wszystkiego.Wujek masz racje .Hitler aby zdobyć kraje wypowiedział wojnę.Teraz Niemcy mają kasę i wykupią to co zechcą .Doncio włazi im w tyłek wszystkimi sposobami.Wymiana na euro to samobójstwo.Teraz wykupuje się ziemie polską na podstawionych. Żadnej europy plus.Trzeba rozważyć wyjście z tego bagna.Obiecanki cacanki a głupiemu radość.Przysłowia są mądrością narodu,oby nie za póżno.
Dodano dnia: 13.08.2013 13:11:11
Odpowiedz
Avatar
wujek
Europa plus".., a może polityczny "HIV plus"? Wystarczy przeczytać, że ich zadaniem jest "wprowadzenie waluty europejskiej od 1 stycznia 2019 roku,", aby wiedzieć, że to nowa Targowica. We wszystkich krajach eurolandu spadła dynamika wzrostu i jest głęboki kryzys, najdynamiczniejsza przed wdepnięciem w euro gospodarka Irlandii oparta o „high tech” jest na skraju bankructwa, Grecja jest bankrutem, do klubu bankrutów pukają Hiszpania, Portugalia i Włochy, a to lewactwo chce rezygnacji ze złotówki! Przypomnijmy, co Niemcy powiedzieli Grekom: „nie macie pieniędzy na spłatę długu? – Oddajcie nam swojej wyspy!” Zagadka, co Niemcy nam powiedzą, gdy Tusk jeszcze bardziej zadłuży Polskę i zrezygnuje ze złotówki?

W. Brytania, jedyna zdrowa gospodarka, która z powodu czerwonego burdelu w Brukseli chce wystąpić z tego *ówna. Już dziś większość Brytyjczyków popiera wystąpienie z Eurokołchozu, a palikociarnia chce - jak mówił publicznie (!) Palikot – „wyzbyć się polskości” i „zlikwidować Państwo Polskie”.

Ten polityczny "Hiv plus" jest gorszy od bolszewików, którzy w 1920 byli pod Warszawą. Najbardziej reprezentatywną wypowiedzią, charakteryzująca to lewactwo, jest wypowiedź Palikota, który w 70. rocznicę Rzezi Wołyńskiej powiedział w Sejmie 11. lipca br. w kontekście tej rocznicy, że "nie dziwi się Ukraińcom, że tak powstępowali, skoro byli przez siedem wieków kolonizowani przez Polskę". - Podobnie gadał naprany prawie „magister” Kwaśniewski w Kijowie. Palikociarnia wraz „członkami” partii Ryżego w sprawie ludobójstwa głosowała w Sejmie tak jak chciała banderowska „Svoboda”.

Mądremu starczy...

P.S.

Lewacki program psuedopartii Palikota-Kwaśniewskiego jak ulał pasuje do mentalnego formatu Naczelnego Powiatowej. Więc to nie przypadek, że o tym politycznym ****, które jest bytem fikcyjnym jak tysiące kilometrów autostrad Donka Tuska, jest cały artykuł, a w regionie w 80% zasiedlonym przez Kresowiaków i ich potomków nie było ani słowa o rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Natomiast pisze się, na zasadzie brazylijskiego serialu, o ośmiu rodzinach żydowskich … żyjących przed wojną w Oławie, których „okradli” Polacy mieszkający dziś w „ich” domach i o „biednych” Niemcach, którym Polacy zrobili krzywdę. Żenada!

Dodano dnia: 13.08.2013 12:35:11
Odpowiedz
Avatar
Gość
Europa Minus!!!
Dodano dnia: 13.08.2013 11:08:34