06 Marca 2013

Zwolnij! Już wkrótce stanie tu fotoradar

Ci, którzy lubią docisnąć pedał gazu i codziennie pokonują trasę Oława-Wrocław muszą przyhamować

Do końca marca w Marcinkowicach ma być zamontowany fotoradar

Inspekcja Transportu Drogowego zamontuje urządzenie przy ulicy Wrocławskiej. Już wiadmo, że na Dolnym Śląsku pojawi się 18 stałych fotoradarów i 11 przenośnych. Kierowcy mogą zgłaszać propozycje, gdzie powinno stać takie urządzenie. Wypełniony wniosek można zgłosić przez stronę internetową: https://www.ocenprogrambrd.pl/zaproponuj-lokalizacje-fotoradarow

Lista fotoradarów w województwie dolnośląskim

(AH)

 

Oceń artykuł:
Średnia ocen: 5 (4 głosów)

Komentarze

Avatar
Gość
Za Niemca to były wjazdy na drogi co najwyżej polne. A teraz to wjazdy do osiedli. A samochodów jest więcej, zgadza się.
Dodano dnia: 25.03.2013 10:28:57
Odpowiedz
Avatar
Gość
Większosć tych zjazdów jest jeszcze poniemieckich więc nikt ich nie narobił tylko samochodów jest coraz więcej

Najlepszym pomysłem byłoby zbudowanie drogi obok lini kolejowej tak jak było kiedyś w planach
Dodano dnia: 25.03.2013 09:11:29
Odpowiedz
Avatar
Gość
Do gościa z dnia: 08.03.2013 23:48:30.

A jak by tą drogę zaorali - wtedy to dopiero byłoby bezpiecznie... Tylko jak byś do domu dojechał?

Człowieku, co ty bredzisz? Jakie progi? To jest droga krajowa, tranzytowa a nie osiedlowa albo podjazd przed domem...
Dodano dnia: 09.03.2013 12:59:05
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Kierowcy dużych mobili wiedzą że jak jadą zestawem 35t. 60kmh

i nagle coś wyskoczy na drogę to nie wyhamuje a przy 50kmh"

Poważnie? To dlaczego zap... ją 60-70, nawet przez na Odrze w Oławie?
Dodano dnia: 09.03.2013 11:45:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nawet jeśli zbudują, to sp... lą:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/778389,normy-przekroczone-w-ponad-100-miejscach-co-dalej-ze,id,t.html

W Oławie parę lat temu grubą kasę wydano na remont Chrobrego (miasto dołożyło dużą kwotę). Teraz ulica jest do naprawy.

Fajnie się wydaje nie swój szmal.
Dodano dnia: 09.03.2013 07:38:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
fotoradary

suszarki

videorejestratory

to wszystko dla kasy nie dla bezpieczeństwa

gdyby ktoś chciał bezpieczeństwa to na K94

wystarczyło by zamontować progi zwalniające:

i idioci co walą setką przez marcinkowice,

wyprzedzają na skrzyżowaniu w jankowicach

stracili by zawieszenie to by może poszli po rozum do głowy

a przecież policja Straż gminna itp nie wyłapią wszystkich.

a jak chcą fororadar to niech zamontują ten co bada czas przejazdu

na danym odcinku i nie będzie że przed fotografem klęka a dalej wali

setą na zabudowanym.

Kierowcy dużych mobili wiedzą że jak jadą zestawem 35t. 60kmh

i nagle coś wyskoczy na drogę to nie wyhamuje a przy 50kmh

nie ma problemu niby tylko 10 km a robi różnicę

kto nie wierzy niech pójdzie na symulator

kierowca
Dodano dnia: 08.03.2013 23:48:30
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Jestem za postawieniem fotoradarów wszędzie gdzie się da, dopóki niektórzy kierowcy nie nauczą się jeździć przepisowo."

A ja jestem za zbudowaniem dobrych dróg i chodników. Uwierz mi, per saldo wyjdzie to wszystkim na zdrowie.
Dodano dnia: 07.03.2013 21:47:05
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ciekawe w którym miejscu go postawią. Rozsądek podpowiada, że najlepiej na tym największym skrzyżowaniu bo przystanki, przejścia, duży ruch z bocznych dróg - tam przydało by się zwolnić bez względu na fotoradar. Znając życie, postawią go przed samą tablicą kończącą teren zabudowany w stronę Wrocławia. Tam nałapią najwięcej. Bywalcy będą jeździć jak dotychczas - cisnąć przez całą miejscowość, zwalniając przed samym fotoradarem a przyjezdnym będą fotki cykać, bo nawet jak zwolni przy skrzyżowaniu, to i tak jak zobaczy prostą drogę a miejscowość się kończy, zacznie się rozpędzać... a tu pstryk!

Co do spowalniania ruchu - poniżej 60km/h fotoradar zdjęć nie robi a tam szybciej lepiej nie jeździć (zwłaszcza przy samym skrzyżowaniu). Najbardziej wkurzający będą prze-ostrożni, którzy ze strachu, przez całą miejscowość będą zwalniać (tak na wszelki wypadek) do 20-30 km/h, a przed samym fotoradarem ostro po hamulcach, wysiądą z auta i będą je pchali...
Dodano dnia: 07.03.2013 21:40:34
Odpowiedz
Avatar
Gość
lepszy efekt by był gdyby policja kupiła nieoznakowany samochód z videorejestratorem bo to co się dzieje na drogach czasami mrozi krew w żyłach. Wtedy też mieszkańcy powiatu czyli by się bepzieczniej a nie tylko mieszkańcy Marcinkowic. Rozumiem wszystko, ze sie ktoś spieszy itd ale jedziesz przepisowo w terenie zabudowany a ktoś CI siedzi na zderzaku za takie coś powinien być też mandat!
Dodano dnia: 07.03.2013 21:10:49
Odpowiedz
Avatar
Gość
Co to znaczy jeździć normalnie ?? 30km/h bo pada deszcz ?? 20km/h w zimie po śniegu i lodzie na letnich oponach, bo kierowca na początku lutego ockną się że jest zima ?? Ludzie jak nie będzie takich chorych regulatorów ruchu to się będzie jeździć normalnie tj. 50km/h w terenie zabudowanym i 90 po za. A najwięcej wypadków jest nie przez nadmierną prędkość, tylko przez te zawalidrogi, co ciągną się 30km/h i wszystkich szlag trafia i patrzą tylko aby się wyrwać - no i z reguły wtedy są wypadki.
Dodano dnia: 07.03.2013 19:16:15
Odpowiedz
Avatar
Gość
A Tusk już zaciera rączki :)
Dodano dnia: 07.03.2013 17:01:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
Rozumiem Gościa z 07.03. z godz. 11.27.

Też chciałabym, żeby u nas też postawili fotoradar, ale nie, bo to droga "wojewódzka". Przerąbane mieszkać w miejscowości, przez którą przejeżdżają TIR-y, gdzie wariaci jeżdżą jakby byli co najmniej na niemieckiej autostradzie.Fajnie jest, jak Panowie Policjanci stoją z fotoradarem, wtedy czujemy, że się fajnie żyje, ale tylko Policjanci pojadą od razu widać.

Jestem za postawieniem fotoradarów wszędzie gdzie się da, dopóki niektórzy kierowcy nie nauczą się jeździć przepisowo.

Ludzie też jestem kierowcą i potrafię jeździć normalnie, nauczcie się tego a przestaniecie narzekać na fotoradary.
Dodano dnia: 07.03.2013 16:50:01
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kolego od przystanków PKS, fakt ruch pieszych jest tam bardzo duży i każdy kto jeździ tą drogą codziennie dobrze o tym wie, ale pamiętaj o tym że jest to droga krajowa i nie tylko miejscowi nią się poruszają, dużo kierowców jest w tym miejscu pierwszy raz, w wy piesi jesienią lub zimą jak się ubierzecie w ciemne ubrania jesteście kompletnie nie widoczni, konkretnie w Stanowicach koło bimsu.

Jestem pewien że piesi którzy tak ryzykują swoje życie w tym miejscu mieli by lżej jak by zakładali odblaskowe kamizelki, byli by widoczni i było by o wiele bezpieczniej. Fajnie by też było jak by piesi poruszali się tam zgodnie w przepisami ruchu dla pieszych - w skrócie pod prąd, wtedy jak kierowca was nie widzi to chociaż wy widzicie auto i możecie zejść na pobocze.

Wiem że idealnym rozwiązaniem były by tam chodniki - ale na to chyba liczyć nie możemy, jak sami nie zadbamy o nasze bezpieczeństwo to nikt za nas tego nie zrobi - a w tej kwestii to fotoradar niczego nie zmieni, widzieliście gdzie są znaki o fotoradarze, to pewnie będzie stał gdzieś między mini, czyli jak jedzie rozpędzone auto od Wrocławia to i tak zacznie zawalniać dopiero za skrzyżowaniem, czyli za przystankiem PKS, a jadący od Oławy pewnie jak już przejadą fotoradar to właśnie tam będą się rozpędzać.
Dodano dnia: 07.03.2013 16:11:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
A kto te zjazdy tak debilnie pourzadzal?
Dodano dnia: 07.03.2013 13:29:07
Odpowiedz
Avatar
Gość
STOP!!! Ta krajówka na trasie Oława-Wrocław ma dużo zjazdów na tereny mieszkalne! Na przystanki autobusowe muszą być bezpieczne przejścia! PIESI to też użytkownicy tej drogi, która nie ma poboczy! Liczne Tiry jeżdżą na tej trasie bardzo szybko,a kierowcy w ogóle nie widzą pieszych na pasach!. Dla dobra mieszkańców tylko radar może uspokoić to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie w Marcinkowicach oraz zdyscyplinować kierowców przekraczających prędkość w pobliżu pasów dla pieszych! Brawo Policja, wskazujcie takie niebezpieczne miejsca i dbajcie o bezpieczenstwo!
Dodano dnia: 07.03.2013 11:27:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
Marcinkowiczanie: obwodnicę sobie wybudujcie! Oława już ma!
Dodano dnia: 07.03.2013 10:05:29
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dziękuję za ten dawno oczekiwany FOTORADAR! Może nareszcie będzie można bezpiecznie przejść na przystanki PKSu w Marcinkowicach i w Stanowicach BIMS. Kierowcy jeżdżą w pobliżu tych skrzyżowań, gdzie są pasy dla pieszych i przystanki PKS jak szaleni i nie zwracają uwagi na PIESZYCH! Tam sie stoi i stoi i nie można przejść, zwłaszcza rano! Jeżeli nie stoi tam Policja to samochody zwłaszcza ciężarowe gnają ok. 100 km! Pomyślcie o bezpieczeństwie młodzieży, która codziennie dojeżdża do szkół we Wrocławia i codziennie ryzykuje swoje życie i zdrowie by przejść bezpiecznie na te przystanki! Nie bądźcie tacy samolubni i nie poddawajcie sie histerii ogólnopolskiej z radarami! Tutaj radar jest konieczny!O ten fotoradar mieszkańcy prosili Komendanta Gałuszkę już dawno. Dzięki, że w końcu będzie bezpiecznie!
Dodano dnia: 07.03.2013 09:45:03
Odpowiedz
Avatar
Gość
No to Lemingi beda placic.
Dodano dnia: 07.03.2013 07:59:36
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Zróbmy na krajówkach na ob.-zab. 60/70"

Mam lepszy pomysł: zostawmy 50 km/h w zabudowanym i wybudujmy więcej autostrad i ekspresówek. ;-)
Dodano dnia: 07.03.2013 01:38:51
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gościu, a niby w czym Brezdeń jest lepszy od tych dwóch? Posłuchaj co sie dzieje w starostwie to usłyszysz wiele ciekawych rzeczy. Ksywka "nic nie mogę" nie wzięła się z niczego. Październik i Kownacki przynajmniej cos robią. Można ich różnie oceniać ale jest za co.
Dodano dnia: 06.03.2013 20:32:40
Odpowiedz
Avatar
Gość
Smieszne są te argumenty i ideologie antyfotoradarowe. A nie prościej pójść na kompromis? Zróbmy na krajówkach na ob.-zab. 60/70 a na pozostałych drogach woj. pow.i gminnych tak jak jest 50/60. Jak najwięcej limitowania znakami ograniczenia 60 i 70. Aktualnie stan dróg woj. i pow. skutecznie odstrasza po zmroku przed przekraczaniem prędkości.
Dodano dnia: 06.03.2013 20:09:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dzisiaj koło 15.00 jechałem w sznurku wolno sunącym przez Marcinkowice, a potem Stanowice, aż do ronda. Sunęliśmy 50 km/h na całym odcinku, bo "na przedzie" sunął... radiowóz policyjny. Póki ruch reguluje się sam, jest jako taka drożność. Ale gdy tylko pojawi się jakiś zawalidroga, droga zaczyna się natychmiast blokować. Wiadomo dlaczego.
Dodano dnia: 06.03.2013 19:59:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ta droga i tak już jest tak zapchana że czasem ciężko przejechać cały odcinek z Wrocławia do Oławy z prędkością powyżej 60km/h. Po co fotoradar jak tą drogą się już nie jedzie, a jak stanie "gołębnik" to niektórzy kierowcy tak spanikują że zwolnią ruch do 30km/h lub zablokują drogę ze strachu.
Dodano dnia: 06.03.2013 19:32:51
Odpowiedz
Avatar
Gość
FOTORADAR TU FOTORADAR TAM I PAN MINISTER SZEŚĆ STÓWEK MA

HURRA RATUJMY BUDŻET BO NA PREMIE BRAKNIE/wiadomo dla kogo/

Proponuję na każdej krzyżówce postawić fotoradar a między krzyżówkami powinny jeżdzić nieoznakowane radiowozy INSPEKCJI RUCHU DEOGOWEGO mandaty - najniższy powinien wynosić średnią krajową czyli około 3600 zł

Proponuję wprowadzić

-podatek od wychodzenia z domu

-podatek od korzystania z chodników

A tak wogóle to od wszystkiego i tylko KARAĆ KARAĆ KARAĆ KARAĆ

PRAWDA ŻE MAM RACJE
Dodano dnia: 06.03.2013 19:22:24
Odpowiedz
Avatar
Gość
Faktem jest, że jest sporo kierowców, którzy na odcinku drogi nr 94 na terenie Marcinkowic jadą 80 albo i lepiej. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że droga ta nie ma ani chodników dla pieszych ani nawet przyzwoitego pobocza i piesi chodzą jezdnią, a chodzi ich sporo, np. do przystanku autobusowego. Takich kierowców można zmusić do bezpiecznej jazdy w terenie zabudowanym tylko nieuchronnością kary, co zapewnia radar. Nic innego do tych bezmózgowców i potencjalnych morderców nie trafia.

Nie ma więc o co pysków strzępić, bo to jest dla naszego bezpieczeństwa, dla bezpieczeństwa naszych dzieci dojeżdżających autobusami do szkół. Jedź jeden z drugim 50, czy nawet 55 na tym kawałku i nikt się do twojej kasy nie będzie dobierał.

Z drugiej strony mają świętą racje ci, którzy piętnują stan tej drogi, która wobec braku jej oświetlenia, a w szczególności oświetlenia skrzyżowania z Piastowską i oświetlenia przystanków autobusowych, jest bardzo niebezpieczna dla mieszkańców, nie mówiąc już o dziurach i koleinach.

Jeśli jednak ktoś myśli, że za brak oświetlenia jest odpowiedzialny Brezdeń, czy Październik, czy nawet GDDKiA, to się myli. Za oświetlenie dróg na terenie gminy, również odcinka drogi krajowej przechodzącego przez wieś, odpowiada wójt, czyli Kownacki. Kownacki ma to jednak w du…żym poważaniu. Jego boiska piłkarskie, z marcinowickim „Orlikiem” na czele, są rzęsiście oświetlone przez całą noc, ale na oświetlenie tak niebezpiecznego skrzyżowania ani Kownackiego ani jego inspektora od zaniedbywania dróg - Grzesika, nie stać.
Dodano dnia: 06.03.2013 19:12:50
Odpowiedz
Avatar
Gość
lepiej niech zrobia chodniki na wroclawskiej
Dodano dnia: 06.03.2013 19:01:26
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ciekawe skąd się wzięło tyle krzyży przy tej drodze,wydaje się oczywiste że mistrzowie prostej przesadzili.A fotoradar tam bardzo potrzebny.
Dodano dnia: 06.03.2013 18:56:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
Hej ty Gościu z godz. 15:49:38!

Jak możesz tego (...) Kownackiego czy Października stawiać na równi z Brezdeniem? Pogięło cie?
Dodano dnia: 06.03.2013 18:48:12
Odpowiedz
Avatar
Gość
A droga wąska i z koleinami, z bezpośrednimi zjazdami na posesje.

No ale prościej fotoradar postawić. Komunistyczne myślenie.
Dodano dnia: 06.03.2013 18:17:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
Fotoradar postawić rostowskiemu żeby się od...ł od kierowców.Straży gminnej i miejskiej na łbach,może zrozumieją ,a jest to wątpliwe,do czego są powołani.Kasę rozp....ą na wszystkie strony a potem gdzie na drogi i łupić kierowców.Kownacki ,pażdiernik ,brezdeń opamiętania.
Dodano dnia: 06.03.2013 15:49:38