26 Stycznia 2013

Sąd ustali, czy to dziecko księdza

Ksiądz Irek cieszył się szacunkiem wiernych - tłumy ludzi wzięły udział w pogrzebie

Czy dojdzie do ekshumacji ciała ks. Waldemara Irka? Oława aż huczy od plotek

Oława

O tym jest głośno

Trudno się dziwić plotkom, komentarzom internautów i po prostu wiernych, zaskoczonych takimi informacjami. Ksiądz Waldemar Irek jest zasłużonym oławianinem. Był wieloletnim szanowanym proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, rektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, profesorem nauk teologicznych, autorem wielu publikacji z zakresu filozofii i etyki społecznej. Od lat wymieniany był w środowiskach kościelnych jako przyszły biskup pomocniczy w archidiecezji wrocławskiej. Tymczasem tuż po pogrzebie zaczęły się pojawiać pierwsze informacje o problemach ze spadkiem. Podobno ktoś wynosił z domu księdza cenne przedmioty, m.in. stare obrazy. Bomba wybuchła parę tygodni później. Czterdziestoletnia oławianka zgłosiła się do sądu z wnioskiem o ustalenie ojcostwa jej dziecka - kilkuletniego chłopczyka. Według niej, ojcem jest właśnie ks. Waldemar Irek, który do tej pory łożył na utrzymanie dziecka. Tymczasem zgodnie ze stanem prawnym na dziś, jedynym ustawowym spadkobiercą majątku księdza, czyli głównie domu w Oławie, jest jego siostrzenica. W przypadku, gdyby się okazało, że ks. Irek jest ojcem dziecka, chłopczyk dziedziczy cały majatek. Od paru dni próbowaliśmy się skontaktować z oławianką, twierdzącą, że jest matką dziecka księdza Irka. Za pierwszym razem odebrała telefon. Z treści rozmowy wynikało, że domyśla się, o czym chcielibyśmy z nią porozmawiać. Obiecała, że się zastanowi, czy chce się z nami spotkać. Umówiliśmy się na rozmowę za parę dni. Niestety, potem już nie odbierała od nas telefonów.

Krążąca po mieście plotka mówi, że doszło do jakichś negocjacji między kobietą a przedstawicielami kurii, którzy ponoć „za wyciszenie sprawy” obiecywali jej 7 tysięcy złotych miesięcznie na dziecko, ale ona nie chciała się zgodzić. Według naszych ustaleń, to nieprawda. Kobieta usłyszała w kurii, że ustalenie ojcostwa to jest sprawa prywatna jej i ks. Irka, więc jeśli chce uzyskać spadek dla syna, musi z tym iść do sądu. Podobno podczas jakiegoś spotkania wymachiwała przekazami, które miały do niej regularnie przychodzić od księdza Irka, jako alimenty na dziecko. Być może stąd pochodzi informacja o kwotach, wymienianych teraz przez mieszkańców, ale tego nie udało się nam potwierdzić. Dotarliśmy natomiast do osoby, której ta sama oławianka dość dawno temu mówiła, że ojciec dziecka początkowo nie chciał płacić, ale ostatecznie zgodził się na nie łożyć - Na pytanie, kim jest, odpowiedziała mi, że to... architekt z Kolorado w USA - mówi ta osoba, pragnąca zachować anonimowość. Z innych niepotwierdzonych źródeł wiemy, że w jakichś dokumentach, dotyczących dziecka, kobieta wpisała imię jego ojca: Waldemar. Nazwiska nie podała.

Zgodnie z sugestią kurii, kobieta poszła do sądu - najpierw oławskiego, który jednak przekazał sprawę do Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście, zgodnie z ostatnim adresem, pod którym ks. Irek był zameldowany. Rozprawa o ustalenie kuratora majątku księdza odbyła się w środę 23 stycznia - tego typu sprawy są niejawne dla publiczności i mediów. Dopiero teraz będzie można rozpocząć proces o ustalenie ojcostwa - gdyby sprawa wyszła natychmiast po śmierci, przed pogrzebem, do badań DNA wystarczyłoby odciąć parę włosów zmarłego. Tymczasem teraz, pół roku później, konieczna może się okazać ekshumacja. Według naszych ustaleń, kobieta ma dość mocne argumenty, mogące przekonać sąd do ekshumacji. Jest to m.in. esemesowa korespondencja między nią a księdzem Irkiem. Nie bez znaczenia zapewne będzie fakt, że po śmierci księdza, w jego prywatnych rzeczach, znaleziono pewne dokumenty, związane z urodzeniem właśnie tego chłopczyka. Ksiądz jest pochowany w rodzinnym grobowcu, na tzw. starym cmentarzu w Oławie, przy ul. Zwierzynieckiej. Zgodnie z treścią rozporządzenia w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi, ekshumacja zwłok jest w Polsce dopuszczalna w okresie od 16 października do 15 kwietnia (poza sytuacjami nadzwyczajnymi), sąd musiałby się więc pospieszyć z decyzją, aby jeszcze przed wiosną doszło do otwarcia grobowca.

- Cała sprawa już jest głośna, może budzić u wiernych zgorszenie, choć nic nie jest jeszcze potwierdzone. Ludzie o niej mówią, ale pamiętajmy, że to całkowicie nie przekreśla zasług księdza Irka dla Kościoła, dla zwykłych ludzi, byłych parafian - powiedział nam nieoficjalnie jeden z oławskich księży.

(CK, MG)

redakcja@gazeta.olawa.pl

Oceń artykuł:
Średnia ocen: 3.45 (55 głosów)

Komentarze

Avatar
Gość
Jak związek bez sakramentu nie jest grzechem, to dlaczego konkubenci nie otrzymują rozgrzeszenia? Jeśli jest spowiedź, to czy ona jest ważna, gdy jest cały czas przywiązanie do grzechu z którego się spowiadamy? Zatem przyjmowanie Komunii też jest świętokradzkie. Nie mówiąc już o podwójnym życiu czyli życiu w kłamstwie. Przecież to są fundamenty wiary. A jeśli nie są, to po kiego konfesjonały, rekolekcje, komunia? Nie jesteśmy od osądzania dobra i zła, od tego jest Najwyższy, ale niech któryś z księży ma odwagę nazwać zło po imieniu, a nie je tuszować, umniejszać lub w najlepszym przypadku przemilczać. Czyżby panowała moralność Kalego: jak Kali ukraść krowę to dobrze, a jak Kalemu to źle?
Dodano dnia: 30.11.2013 00:20:17
Odpowiedz
Avatar
Gość
był dobrym człowiekiem a czy to grzech ? Bóg patrzy na całe zycie a nie na poszczególne fragmenty .Pamietajcie o tym zanim znow spojrzycie pożądliwie na inną kobiete
Dodano dnia: 25.11.2013 09:35:35
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wiesz na pewno to idź do sądu. A jeśli nie wiesz to zamknij się.
Dodano dnia: 23.10.2013 00:27:45
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ja tez tyrzymam kciuki!!!!!!!!!!
Dodano dnia: 20.10.2013 20:02:56
Odpowiedz
Avatar
Gość
sprawa jest juz dokładnie tuszowana to widać że od dawna temat Irka jest tabu i ma sie o nim nie mowić i szybko zapomnieć.
Dodano dnia: 15.05.2013 00:52:58
Odpowiedz
Avatar
Gość
Tu macie całkiem dobre rozkręcenie tematu. Ks.Irek miał dużo wspólnego z parafią w Leśnicy we Wrocławiu, a o tamtym proboszczu też chodza dziwne słuchy. Doczytacie resztę:

http://forum.lesnica.wroclaw.pl/viewtopic.php?t=614

http://forum.lesnica.wroclaw.pl/viewtopic.php?t=639
Dodano dnia: 13.05.2013 23:59:23
Odpowiedz
Avatar
Gość
to nie jedyny dziwak w sutannie od was z Oławy. (...) we Wrocławiu siedzi na probostwie czynny gej, pederasta (czyli gustuje w młodych chłopakach), jak na ironie kanonik i kapelan w wojsku. Już nawet się z tym nie kryje. Uwodzi chłopaków zbierając tacę. Ile można na to patrzeć? I co? i nic!!Więc albo zacznijcie produkować normlanych księży,albo zwyczajnie schowajcie się bo wstyd za was
Dodano dnia: 16.04.2013 16:58:46
Odpowiedz
Avatar
Gość
Do osoby z godziny 1 38 46 Wielki szacunek dla tej wypowiedzi nie musimy wierzyć w ksiezy gdyz jest w srod nich mase ludzi o średnim morale także w Oławie i nie mysle tu tylko o Irku ale powinniśmy dalej wierzyć w Boga myśle że warto.
Dodano dnia: 18.02.2013 10:53:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ad vocem. Ludzie, ogarnijcie się! Jakim biskupem? – To on chciał nim zostać, a od chęci zastania biskupem lub premierem (por. „Rokita – premier z Krakowa”) do bycia nim jest długa - niekiedy: bardzo długa – droga.

Po drugie, zastanawia mnie, jak to się stało, ze zabytkowy XVII-wieczny dzwon nie miał opieki konserwatora zabytków. KTO pozwolił na jego dewastację?

Po trzecie, wokół skandalu szerzy się jakaś paranoja. Dziś (wczoraj) dowidziałem się, że córka mojej koleżanki oświadczyła, że po erotycznych (s)ekscesach proboszcza … nie będzie uczęszczać już do kościoła. To jakaś paranoja. Czy wy wierzycie w cnotę księży, czy w Boga, do licha…?!
Dodano dnia: 18.02.2013 01:38:46
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kobita pójdzie do piekła,za to ,że uwiodła księdza.
Dodano dnia: 17.02.2013 23:14:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
A tyle było wychwalania,jakiz on wspaniały.Mamy wiec "bohatera"
Dodano dnia: 17.02.2013 22:39:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
miał podobno być biskupem. Murowany kandydat.

A nie został, bo nagle umarł.

Jednak Pan Bóg wiedział, co robi. Nierychliwy, ale sprawiedliwy.
Dodano dnia: 17.02.2013 17:25:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
co za kretyn! broni księdza jak opętany, jakby miał w tym interes. Owszem, dała księdzu, ale co to za duchowny, że poleciał na nią, bez zabezpieczeń, wiedział kim jest i na jakiego się kreuje! potem w dodatku nie umiał zachować się jak facet: nie zrzucił sutanny i nie wziął się za wychowanie! jeszcze prawił morały z ambony o czystości. Stuknij się koleś! Kobita miała rację - wywalczyć swoje mogła tylko w ten sposób, podając sprawę do opinii publicznej. Bo jak nic, kiedy chciała po cichu i po dobroci, zlali ją pewnie.
Dodano dnia: 17.02.2013 16:59:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
Polecam artykuł "Rodzina na swoim" który ukazał się w 6 numerze "Faktów i Mitów", okazuje się, że do spadku po ks. Irku szykuje się jeszcze dwójka innych dzieci.
Dodano dnia: 16.02.2013 22:50:23
Odpowiedz
Avatar
Gość
babo placek (gość), 03.02.13, 20:36:30 (Gazeta Wrocławska)

odważna kobieta! BRAWO!

i wyszło szydło z worka. kolejny papierowy autorytet...



Dodano dnia: 16.02.2013 17:07:31
Odpowiedz
Avatar
Gość
Do osoby z godziny 10.13.55 Jak Myślisz skąd sie biora komentarze ano z kilku przyczyn jedną z nich jest oburzenie ludzi na ten fakt a uwierz że jest to fakt i to tylko jeden z wielu i ludzie mają prawo do tego by dowiadywać sie prawdy czesto róznymi sposobami po to własnie aby ta sprawa jak wiele innych tego typunie została zatuszowana.
Dodano dnia: 16.02.2013 16:14:03
Odpowiedz
Avatar
Gość
Proszę spojrzeć jakie słowa i zwroty są użyte w treści artykułu: "plotka, podobno, ktoś, jakichś, ponoć, być może, z niepotwierdzonych źródeł, w jakichś okolicznościach".

Proszę Państwa, jeżeli prezentujecie jakiś poziom cywilizacji, jeśli macie elementarny szacunek sami do siebie - powstrzymajcie się może z komentarzami, na każdy temat, do czasu określenia faktów, jeżeli już macie taką potrzebę ogłoszania światu swoich przemyśleń.

W tej sytuacji, nie wiem z jakich powodów i dla jakich celów, wypisując rzeczy jak wiele poprzedzających tekstów, wchodzimy w środowisko mentalnych fekalii.

Dodam, że nie mieszkam w Oławie, sprawa jest dla mnie neutralna, po prostu czytam ten tekst i komentarze i jestem przygnębiony atmosferą. Może najlepiej wypadałoby milczeć - po prostu tylko z szacunku do samych siebie.

art.
Dodano dnia: 16.02.2013 10:13:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kobieta,która skusiła księdza powinna spalić się ze wstydu. Od zawsze EWA miała wpływ na słabego,uległego mężczyznę. Ona postarała się o to, aby dorwać się do źródła pieniędzy.Wyrachowana, pazerna, mało wartościowa, nie umiała inaczej poradzić sobie w życiu .Żyła z naszych pieniędzy, bo ofiary, które były potrzebne cele Kościoła, szły w części na nią. Pasożytowała na nas wszystkich. .Dobry sposób na zarabianie pieniędzy.Czyż nie wiedziała że to ksiądz i trzeba się modlić za jego słabości a nie uwodzić i wodzić na pokuszenie,bo chyba nie był to gwałt.Teraz nie powinna ze wstydu spojrzeć nikomu w oczy,a zwłaszcza swemu dziecku ale czy taka ma wstyd?????????
Dodano dnia: 16.02.2013 09:47:27
Odpowiedz
Avatar
Gość
CZY ON JEDEN MA DZIECI INNI MAJA NIBY SIOSTRZENICE I NIBY JEJ SYNA NA UTRZYMANIU I CISZA I WOLNO I KURIA WIE I NIC
Dodano dnia: 15.02.2013 19:40:04
Odpowiedz
Avatar
Gość
Zaraz, zaraz teraz kiedy mamy spadek urodzeń nasz dobrodziej dał przykład pozytywnej postawy obywatelskiej i inni księża też powinni brać z niego przykład.

P.S

Po czym poznaje się prawdziwego księdza:

1. Powinien wybudować dom,

2. Mieć syna,

3.Odlać dzwon ze swoim nazwiskiem
Dodano dnia: 15.02.2013 10:30:13
Odpowiedz
Avatar
Gość
To niech Ci nutria błogosławi...
Dodano dnia: 15.02.2013 08:12:27
Odpowiedz
Avatar
Gość
stuknij sie w dekiel.
Dodano dnia: 15.02.2013 06:36:11
Odpowiedz
Avatar
Gość
Postawia mu obelisk.
Dodano dnia: 14.02.2013 22:38:12
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dobrze że nie zrobili ulicy księdza I.
Dodano dnia: 14.02.2013 17:15:46
Odpowiedz
Avatar
Gość
Mam nadzieje, że Oławianie przejrzą na oczy i nie będą tolerować wybryków księży. Ja już postanowiłam, że w niedzielę zamiast do kościoła pojadę z dziećmi na sanki lub jak nie będzie śniegu do ZOO.
Dodano dnia: 14.02.2013 17:03:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
Obłuda ,zakłamanie i brak pokory wsród Oławskich księży !!!Jak ida do spowiedzi młodzi ludzie i przyzanją sie ,ze wspłółżyją ze swoją partnerka(em)to nie dają rozgrzeszenia !!ale między sobą to są bardzo wyrozumiali!!!
Dodano dnia: 14.02.2013 15:06:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
Opiekował się, ale dziewczynkami ok. "40" ;)
Dodano dnia: 14.02.2013 14:09:56
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Ksiądz opiekował się tez starszymi i dziećmi"

W/w to cytat z jednego z wpisow.Oczywiscie,czego to sie nie robi,aby był jakis wizualny efekt??Trzeba jeszcze bylo dodac,ze robił to bez "co łaska" hahaha.
Dodano dnia: 14.02.2013 13:54:25
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ksiądz opiekował się tez starszymi dziećmi i ,jak często obserwowaliśmy to w Oławie, przebywał z nimi , spacerował itp. Czy to też Jego dzieci?
Dodano dnia: 14.02.2013 13:30:18
Odpowiedz
Avatar
ewald123
ot cwana baba, brak pracy itp.jak lenistwo pchnely ja do zdobycia piniedzy na zycie. nic tylko uznac ja za wyrafinowana cwaniara. gdzie to babsko bylo i czemu nie scigala ksiedza gdy on zyl, proste bo nie byl jej kochankiem.
Dodano dnia: 14.02.2013 11:02:20
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ale się wkrecacie!
Dodano dnia: 14.02.2013 10:24:17
Odpowiedz
Avatar
Gość
Odp. co wypowiwiedzi 12.02.13 z 12.03 to Pan koles tak sie poci gdy cos pisze? Ja sie nie spocilam. Z Pana przypadkiem polecema wizyete u lekarza-niebezpieczne sa te //poty//.
Dodano dnia: 14.02.2013 07:01:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Sa dwaj Czarneccy-Leszek i jakis posel. O ktorym mowa-obaj sa dziani,
Dodano dnia: 13.02.2013 22:20:02
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeżeli to Czarnecki, to nic nie ma po tatusiu, więc ten po Waldusiu jaki będzie albo może jacy będą :-)
Dodano dnia: 13.02.2013 21:34:50
Odpowiedz
Avatar
wujek
Oczywiście, że jestem księdzem. Powiem więcej: MAM DZIECKO!!! Powiem jeszcze więcej: nosi ono moje nazwisko, podobnie jak ŻONA. Bo żonę też mam. O innym stanie posiadania nie napiszę, bo żona tu często zagląda :P
Dodano dnia: 13.02.2013 19:43:35
Odpowiedz
Avatar
Gość
A jednak Wuj to ksiądz!
Dodano dnia: 13.02.2013 18:58:38
Odpowiedz
Avatar
Gość
Tak, to Czarnecki! ;-)
Dodano dnia: 13.02.2013 18:45:35
Odpowiedz
Avatar
Gość
A czy to prawda, że Gulbinowicz też ma syna i to jest jakiś europoseł?

Dodano dnia: 13.02.2013 18:06:47
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jak widze,oprocz okreslenia czyjejs wypowiedzi-zalosna-sam nie masz nic do powiedzenia. Czyzby brak wrodzonej inteligencji... A moze sam nie potrafisz wiecej poprafnie ortograficznie czegos napisac?
Dodano dnia: 13.02.2013 16:19:05
Odpowiedz
Avatar
Gość
tak masz racje przezywac.
Dodano dnia: 13.02.2013 08:00:33
Odpowiedz
Avatar
wujek
Czytam wpisy kolejnych mamusiek, które myślały, że są "jedyne", i szczena mi opada. Zakłamanie i faryzeizm są wprost nieprawdopodobne. Powiem wam, że na początku roku akademickiego bp. Grocholewski na spotkaniu kadry seminarium duchownego nieźle opier****ł wszystkich księży. Szkoda, że tak późno, bo nie sądzę, aby góra nie wiedziała, jak funkcjonuje Waldek, który nie był lubiany w biskupim środowisku. Rzecz w tym, że on nie jest jedyny ... Pozostali żyją i mają się dobrze. Ot, parszywa soborowa bolszewia.
Dodano dnia: 13.02.2013 07:57:22
Odpowiedz
Avatar
Gość
a nie na darmo na msz kśiądz mówi "drodzy bracia io siostry", zaraz się okaże, że wszyscy jesteśmy dziećmi kapłanów.
Dodano dnia: 12.02.2013 23:32:49
Odpowiedz
Avatar
Gość
tu jest taki jeden(a) od błędów:) oby zajmował się także tymi popełnianymi przez kapłanów a może grał w karty razem z ks. profesorem:)
Dodano dnia: 12.02.2013 21:35:02
Odpowiedz
Avatar
Gość
nie przeceniajcie Irka, nie wszystkie dzieci w Oławie i okolicach są jego!
Dodano dnia: 12.02.2013 21:07:00
Odpowiedz
Avatar
Gość
Cała sprawa już jest głośna, może budzić u wiernych zgorszenie, choć nic nie jest jeszcze potwierdzone. Ludzie o niej mówią, ale pamiętajmy, że to całkowicie nie przekreśla zasług księdza Irka dla Kościoła, dla zwykłych ludzi, byłych parafian - powiedział nam nieoficjalnie jeden z oławskich księży.

W/w to cytat z art.

Ten ksiadz??nie kwestionuje zasług zmarłego.No i mamy cały obraz srodowiska .... Tak to plama i obciach.O jakich zaslugach ten klecha gada???Super ze ma takie dobre samopoczucie.
Dodano dnia: 12.02.2013 19:20:47
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nie bronię księdza, ale twoje wypociny są żałosne.

Nawet zabiegana lekarka wie, jak się pisze "przeżywać" ;)

Przeanalizuj w tej sprawie swój poprzedni post :)
Dodano dnia: 12.02.2013 19:02:15
Odpowiedz
Avatar
Gość
Tak,to prawda co pisze.Nazywal wszystkich ludzi lacznie ze swoimi kolegami z seminarium -prostaczkami--,ciekawe czy to wyrazenie znowu wytnie redakcja gazety.Ja pewnie tez nie bylam lepsza w jego oczach,choc potrafil czarowac.Jak widac cala Olawa sie nabrala.Ja siebie nie wybielam,jestem zabieganym lekarzem i ten uklad z Waldkiem mi pasowal.Nigdy nie dostalam od niego pieniedzy i niczego po jego smierci nie chce.moj synek nie wie kim byl jego ojciec i niech tak zostanie.Z drugiej strony to sama widzialam ,jak parafianki go uwielbialy i podkochiwaly sie w nim. Opowiadal mi ,ze dostawal podczas spowiedzi setki propozycji od tutejszych swietobliwych matron. Uwazam ,ze ten caly cyrk jest ponizej pasa ,a kobieta ,ktora nagle przypomniala sobie ,ze moze miec bardzo duzo kasy i spedzic zycie w luksusie i go ekshumowac jest zalosne. Dajcie mu juz swiety spokoj. Jaki byl ,taki byl-ale go juz nie ma na tej ziemi!
Dodano dnia: 12.02.2013 14:39:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ale jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Jeżeli jest prawdą to, co ta gościówa pisze, to (11.02.2013 22:27:47) ale jaja. Patrzcie jak nas wszystkich traktował i za co miał. A kim był jego ojciec, czy po nim to odziedziczył?
Dodano dnia: 12.02.2013 10:48:17
Odpowiedz
Avatar
Gość
zobaczycie ze za 2 miesiace nikt nie bedzie juz nic wiedział o niczym tak to juz jest w naszym wpływowym kosciele...
Dodano dnia: 11.02.2013 23:44:06
Odpowiedz
Avatar
Gość
następny ksiądz w d.pach im się poprzewracało kto ich słucha kazań ich jeszcze

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/awantura-na-stacji-benzynowej-w-sierpcu-jest-akt-o,1,5417758,region-wiadomosc.html
Dodano dnia: 11.02.2013 22:40:24
Odpowiedz
Avatar
Gość
Waldek byl swietnym oratorem i taktykiem prowadzac parafie,ale wylacznie finansowo.Niestety wysmiewal Olawian i nazywal ich ,bez wzgledu na wyksztalcenie tych ludzi.Tak naprawde kochal tylko siebie i wszystko robil dla pieniedzy i dla kariery-to byly jego priorytety.Swoja jedyna najblizsza rodzine-Malgosie ,siostrzenice,rowniez traktowal obco i nigdy gdy byla w potrzebie nie wsparl jej.Teraz jedni go nienawidz,drudzy nadal kochaja.Zgadza sie to byl najpierw czlowiek ,potem kaplan.Kazdy czlowiek ma swoje slabosci i nie nam go osadzac! Jestem kobieta,ktora kilkanascie lat temu,gdy byl Olawie ,bylam z nim.Spotykalismy sie kilka lat i tez mam dziecko z Waldkiem.Ale nigdy nie bede dochodzic ojcostwa i stwarzac takiej chorej atmosfery wokol niego.Nie wyludzam jego pieniedzy i nie robie zamieszania w kuri.Byl jaki byl-ciesze sie tylko ,ze nie udawal przede mna tego kim nie byl.Bardzo przerzywam jego smierc,choc nie ukrywam,ze boli,ze nie bylam jedyna i ze moj synek ma przyrodniego brata.Ale to naiwnosc babska,kazda chce byc ta jedyna.Moj syn ma 10 lat i jest ogromnie do Waldka podobny.Pocieszam sie ,ze choc czastka Waldka zyje w moim dziecku,niestety nadal go kocham i teraz podwojona miloscia obdarzam mojego synka.Jest mi bardzo smutno,ze uwazaliscie go za swietego,a nie za czlowieka ze swoimi slabosciami.Ludzie zyjemy w dwudziestym pierwszym wieku,a nie w sredniowiecz!!!
Dodano dnia: 11.02.2013 22:27:47
Odpowiedz
Avatar
Gość
Moim zdaniem wspóludział w takim procederze biorą osoby które wiedzą o podobnych "zdarzeniach",nie reagują,trzymają w tajemnicy i zacierają ślady.One także powinny odpowiadać.
Dodano dnia: 08.02.2013 10:10:18
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeszcze tego nie zbadali, a jeżeli materiał genetyczny jest przydatny tylko pół roku od śmierci? to na co czekają?
Dodano dnia: 07.02.2013 22:38:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ślady na pewno są, tylko cza Szarika zprowadzić do wyniuchania na okoliczność waldkowego ojcowstwa. A nuż okaże sie, że ma bliżniaki, to gdzie to drugie jezd? Ha?
Dodano dnia: 07.02.2013 21:16:57
Odpowiedz
Avatar
Gość
No własnie kiedy a może są slady DNA w jego mieszkaniu?
Dodano dnia: 07.02.2013 19:31:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
"ekschumacja" - mistrz(yni) ortografii w natarciu.
Dodano dnia: 07.02.2013 19:10:08
Odpowiedz
Avatar
Gość
Czy ktoś wie kiedy ekschumacja?
Dodano dnia: 07.02.2013 17:37:34
Odpowiedz
Avatar
Gość
http://religia.onet.pl/publicystyka,6/smierc-agentom-watykanu,53847,page2.html
Dodano dnia: 06.02.2013 14:30:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
nastepny ksiadz jadący po pijanemu dla mnie przestali być jakimi kolwiek autorytemi a jak głoszą swoje kazania na mszy świętej to ogarnia mnie śmiech a wcale nie są lepsi od nas
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/szczecin/zachodniopomorskie-ksiadz-jechal-po-pijanemu-juz-w,1,5413124,region-wiadomosc.html
Dodano dnia: 05.02.2013 16:56:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kto jeszcze z kieleckiego?
Dodano dnia: 05.02.2013 16:34:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
"pili, bili i strzelali"
Dodano dnia: 05.02.2013 14:45:00
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gdy Waldek poszedł na Księdza jego ojciec nie został wyrzucony. W tym czacie był kierownikiem SKR w Ośnie i był to w tym czasie najlepszy SKR w Wojewodztwie a dlategpo najlepszy ze miał takiego mądrego zarządce i coż nie było za co kierownika zwolnić nie było podstaw a to że syn bedzie ksiedzem a On na takim stanowisku to były ogromne sprzeczności wiec postanowiono że nastąpi likwidacja Ośna co też sie stało. Ojciec Waldka Irka wiele przyżył wtedy i ktos mu pomógł w założeniu włąsnej dzialaności budowlanej co pozwoliło mu na jakieś życie coż takie były czasy złe czasy ale włąsnie uważam iz to co sie stało teraz o ile to prawda to wielki cios dla Ojca Waldka który poswiecił swoją kariere dla syna by ten został ksiedzem
Dodano dnia: 05.02.2013 13:42:47
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kałolku, skojarz, który to był rok. Historia rozgrywa się linearnie.
Dodano dnia: 05.02.2013 12:47:39
Odpowiedz
Avatar
Karol
Do ludzi do których ja dotarłem oraz archiwum zakładowego wynika, że gdy Waldemar Irek został księdzem, ojciec księdza zaczął mieć problemy, a był działaczem PZPR, w końcu został wyrzucony zarówno ze swojego zakładu pracy i z partii, gdyż syn to była osoba niezwykle uzdolniona i wiadomo było, że może wiele osiągnąć, jako kapłan. Takie to były czasy.
Dodano dnia: 05.02.2013 10:41:11
Odpowiedz
Avatar
Gość
"te cierpienie" boli.
Dodano dnia: 05.02.2013 08:25:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gościu z 03.02.2013 17:04:33. Najpierw to "czeba" nauczyć się języka polskiego. Jak już się nauczysz pisać i czytać, to zapraszam do biblii, z której wcale nie wynika, że Jezus nie miał potomstwa i kobiet.
Dodano dnia: 05.02.2013 00:24:31
Odpowiedz
Avatar
Gość
a ja myslę że ksiadz który jest zdolny do tego by miec kochanke nie wierzy zupełnie w istnienie Boga a te piekne słowa jakimi sie posługiwał to jedynie narzędzie do robienia powaznych pieniedzy. Jesli ktos ma taki talent do przemówień powinien iść na polityka a nie. ojciec Waldkawiele sie nacierpiał gdy jego syn poszedł na ksiedza w zwiazku z funkcja jaka pełnił i zapewne te cierpienie nie było warte tego by jego syn bawił się w kapłaństwo
Dodano dnia: 04.02.2013 22:41:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jesus nie miał żony i dzieci bo nie miał na to czasu i wiedział że musi umrzeć i że jego rodzina będzie prześladowana. Ale nigdzie też w bibli nie pisze, że duchowni nie mogą mieć żon i dzieci. Jeden papież w 657 roku celibat zrobił bo chciał żeby kościuł katolicki był bogaczy. Czeba patrzeć na evangelikòw którzy mają dzieci i żony albo na niemców którzy dostają normalnom pensje jak urzędnik. Celibat czeba zneść bo to nie ma sensu, również pozwolić na zwiąski homosekxualne, bo dużo księrzy mają dzieci albo są geyami. Wcale się jemu nie dziwie on jedyny zaczoł walke z watykanem i z jego bogactwem. Czeba tak dalej robić!!!
Dodano dnia: 03.02.2013 17:04:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gościu z 13:13:40

Dobrze ci radze, ty jej "nie trzymaj" bo to może się źle dla ciebie skończyć
Dodano dnia: 02.02.2013 22:38:25
Odpowiedz
Avatar
Gość
No, skoro jest potomek, to po ojcu należy się spadek. Dlaczego to Watykan ma znowu na tym położyć swoją obmierzłą łapę. Nie daj się Matko tym rozjuszonym "wyznawcom" oławskiego bożka. Trzymamy za Ciebie.
Dodano dnia: 02.02.2013 13:13:40
Odpowiedz
Avatar
Gość
No ktoś przytomny się odezwał..
Dodano dnia: 01.02.2013 23:14:59
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nie rozumiem wpisów obrażających matkę dziecka, przecież to nie ona była zobowiązana do przestrzegania celibatu. A ksiądz w końcu wiedział co robi (patrząc na wiek dziecka-nie był to grzech młodości), a to, że nie zabezpieczył przyszłości swojego dziecka nie najlepiej o nim świadczy!
Dodano dnia: 01.02.2013 14:53:31
Odpowiedz
Avatar
Gość
pracę po znajomości dostała, ale nowość - wiadomo, że dobrą pracę tylko tak można dostać. A jak dostać pracę w samorządówce - przyjrzyjmy się Oławie - trzeba sobie wychodzić i być wiernym Październikowi.
Dodano dnia: 01.02.2013 13:35:50
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wyszła na jaw cała obłuda tego obłudnika
Dodano dnia: 01.02.2013 12:37:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
Śmiać mi się chce czytając te wszystkie komentarze widzę, że co nie którzy dali by się dla ks. Irka ale nie tylko dla niego po prostu pokroić. Naprawdę trzeba mieć klapki na oczach, no ole cóż społeczeństwa nie zmienimy- niestety.
Dodano dnia: 01.02.2013 09:29:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
oj tam oj tam etyka poszla w las...jak sie widzi takie cudo jak ona to coz...krew to nie woda a majtki to nie pokrzywy....
Dodano dnia: 31.01.2013 15:20:35
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ty Gościu nie martw się tak bardzo o wstyd tej matki. Pewnie, że to nie jakaś siuśmajtka, ale to nie ona wlazła - jak gadasz - księdzu do łóżka. Odwrotnie, to wielebny, jak każdy normalny facet, szukał ujścia dla swojej napierającej spermy. W naturze zupełnie normalne zachowanie. Mówienie o jakiejś winie, to najczystsza, dulska hipokryza. Pogratulować tylko wszelkiej maści "moralistom" z magla.
Dodano dnia: 31.01.2013 14:55:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
dlaczego wszyscy starają się obwiniać kobietę, jeżeli to wszystko prawda, to ksiądz poszedł z nią do łóżka a nie ona z nim. A może ten romans trwał już od dawna, a dziecko to zwykła wpadka? Tego na pewno się już nie dowiemy Mam wielki szcunek do ks. Irka, na to co się stało, no cóż uległ pokusie jak każdy z nas w różnych przypadkach, to tylko człowiek.

zastanawiam mnie tylko, czy spowiadał się z tego?
Dodano dnia: 31.01.2013 13:40:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeżeli taki wielki, mądry i etyczny to z "taką" poszedł? Coś mi tu nie gra!
Dodano dnia: 31.01.2013 12:15:32
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gdy by to był inny ksiąc to byście go tesz tak zaciekle broniły
Dodano dnia: 31.01.2013 10:08:02
Odpowiedz
Avatar
Gość
wyrachowana to ona jest, ale też i beszczelna; całe życie kręciła się koło księży, ta praca w (...) we Wrocławiu to też przecież po "znajomości"
Dodano dnia: 31.01.2013 08:34:12
Odpowiedz
Avatar
Gość
wiec Pani W.to była mężatka
Dodano dnia: 31.01.2013 08:24:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
No coz ksiadz ulegl namietnosci i pokusie a Pani W. to bardzo ladnie wykorzystala....wyrachowna kobieta z buzia aniolka.....
Dodano dnia: 30.01.2013 18:38:06
Odpowiedz
Avatar
Gość
Zaznaczam, że nie bronię księdza, bezsprzecznie nie postępował tak jak kapłan powinien, ale wszyscy psioczycie na księdza, a kto jest matką tego dziecka?, czy ona nie ponosi żadnej winy?, jakiego stanu była jak weszła do łóżka księdza?, czy to głupiutka nastolatka, która się zakochała?, czy może cwane babsko zwąchała łatwy pieniądz i korzystała z tego. Może gdyby ksiądz nie zmarł dalej by z niego ciągnęła i mało kto o tej sytuacji by wiedział. Teraz pieniądze się skończyły więc funduje swojemu dziecku wstyd na całą Polskę.
Dodano dnia: 30.01.2013 16:03:37
Odpowiedz
Avatar
Gość
cały spadek zostaje w kosciele!!!
Dodano dnia: 29.01.2013 21:26:34
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeżeli w testamencie zaznaczone jest ze taka cześć przypadnie synowi to tak będzie ale w testamencie ksiedza nie było wspomniane nic o synu czyli idąc dalej syna nie posiada lub zapomniał o jego istnieniu lub chciał zapomnieć
Dodano dnia: 29.01.2013 21:12:03
Odpowiedz
Avatar
Gość
do gościa z 29.01.2013 10:14:52 ,

Dlaczego 1/2 dla syna a 1/2 dla siostrzenicy? Syn dziedziczy chyba wszystko w takim przypadku.
Dodano dnia: 29.01.2013 20:08:24
Odpowiedz
Avatar
Gość
czyli mowisz o hazardzie oraz alkoholu?
Dodano dnia: 29.01.2013 19:26:01
Odpowiedz
Avatar
Gość
Domniemane ojcostwo to jedno, ale były inne sprawy, które już za życia rzeczonego świadczyły o tym, że popadł w swoistą dychotomię. Sad but true. Niektórym było to bardzo na rękę.
Dodano dnia: 29.01.2013 18:31:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
Taka osobowość, autorytet dla tak wielu ludzi, a jednak wszyscy jesteśmy grzeszni. Niewiarygodne !!!!
Dodano dnia: 29.01.2013 17:00:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
Zgadzam się z Tobą iż celibat wprowadzono po to właśnie aby cały majątek po kapłanach nadal pozostawał w posiadaniu koscioła. Zgadzam się także z tym iż ksiądz slubuje i te sluby go obowiązkują jednak jeśli stało się tak iż ksiądz współżyje, kobieta rodzi mu dziecko to śluby przestają obowiązywać w oczach Boga oraz sumienia człowieka zatem przestajemy tu mówić o duchownym lecz o zwykłym człowieku którego obowiązują już takie same zasady jak kazdego człowieka czyli alimenty, spadek itp. Jego sacrum się kończy a zaczyna sie profanum. Cały czas nasze dywagacje nie mają potwierdzenia czy faktycznie ksiadz Irek miał syna i nim nie zostanie to udowodnione wszystko jest w pewnym stopniu oczernianiem księdza ale jeśli faktycznie potwierdzi się iż ksiądz Irek był ojcem dziecka to zastanawia mnie coś a mianowicie nie mogę sobie uzmysłowić jak ksiądz teolog, filozof, człwiek o nieprzecietnej mądrości mógł tak tkwić w tym grzechu czy dla niego życie wieczne to był tylko slogan czy idąc do łożka uważał że nic sie nie dzieje ze nie zostanie za to rozliczony przez Boga. Cała mistyka tej indywidualności jaką niewątpliwie jest ksiądz Waldemar upadnie jeśli sąd udowodni jego ojcostwo.
Dodano dnia: 29.01.2013 16:04:41
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Wujek, ale zgodzisz się, że celibat wprowadzono właśnie po to, by nie następowało dziedziczenie - czytaj transfer dobra kościelnego na osoby trzecie."

Mylisz się. Waldemar I. składał ślub celbatu, a jego potomek dziedziczy... Tu raczej wchodziłoby w rachubę co innego - ślub ubóstwa, jaki jets w zakonach. Rydzyk formalnie nic nie ma, a wszystko, co mam nalezy do zakonu - rozgłośnia, szkoła, etc. Z drugiej, co innego prawo kościelne, co innego cywilne. Każdy zakonnik jako obywatel może mieć np. konto w banku a zakon nie musi faktycznie o tym wiedzieć...
Dodano dnia: 29.01.2013 12:18:07
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeśli owa oławianka ma dziecko z księdzem to ma prowo do tego by jej syn dostał spadek po ojcu i w tym nie ma nic dziwnego gdyż ksiądz to taki sa człowiek jak każdy inny i jeśli miał dziecko to pozostaje także zobowiązanie by zapewnić dziecku byt, swoją drogą jeśli ksiądz Irek któego bardzo szanowałem był swiadomy posiadania syna to wg mnie powinien już w testamencie zaznaczyć iż np połowe swojego majątku pozostawia J. a reszte siostrzenicy lub na inne cele społeczne.
Dodano dnia: 29.01.2013 10:14:52
Odpowiedz
Avatar
czytelnik
macie problem co wykaże DNA i czy nie będzie wpływu kościoła a owa oławianka z tym problemu nie ma juz planuje na co wyda fortunę i nieważne na co naraża własne dzieci.To trzeba mieć tupet
Dodano dnia: 29.01.2013 08:58:40
Odpowiedz
Avatar
Gość
O tej seks aferze gadaja juz w Katowicach i okolicach.Czarni zapewne juz obmyslaja plan jak tu urecic łeb sprawie.A były takie swietosci i co??
Dodano dnia: 28.01.2013 19:30:06
Odpowiedz
Avatar
Gość
Myślę, że nie o Kościół akurat tu chodzi.
Dodano dnia: 28.01.2013 17:49:15
Odpowiedz
Avatar
Gość
tak, najlepiej w stanach, tam będą już napewno niezależne, paranoja. Kościół co najwyżej może prubować wpłynąć o niejawność i nienagłaśnianie tej sprawy, a nie na prawdzxiwość wyników.
Dodano dnia: 28.01.2013 17:02:33
Odpowiedz
Avatar
Gość
ale ten mały jest nawet podobny do księdza
Dodano dnia: 28.01.2013 16:52:54
Odpowiedz
Avatar
Gość
A ja mam nadzieje ze to nie jest prawda. Bo jesli jest - to smutne. Zyjemy w czasach pozbawionych jakichkolwiek autorytetow. I to jest smutne.
Dodano dnia: 28.01.2013 13:27:24
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nie jestem przekonany ze władze koscielne nie wpłynał na wyniki DNA. Dlatego wazne jest by kobieta miała mozliwosc wykonania własnych badan np w jakims niezaleznym laboratorium na zachodzie
Dodano dnia: 27.01.2013 22:34:32
Odpowiedz
Avatar
Gość
Poczekajmy na badania DNA. Tak wysoko chyba macki oławskiej koterii nie sięgają, żeby na wynik wpłynąć. Być może strona skarżąca zachowała własne próbki ;-)
Dodano dnia: 27.01.2013 21:28:56
Odpowiedz
Avatar
Gość
Znieść celibat i opodatkować :-D
Dodano dnia: 27.01.2013 21:12:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
bo zielony zwis teraz z ukrycia pisze, taki z niego tajny ubek:-)
Dodano dnia: 27.01.2013 20:36:38
Odpowiedz
Avatar
Gość
Żenada. A ta pani to oczywiście nie wiedziała przed kim rozkłada nogi? Skąd się biorą dzieci też nie? Pazerność większa niż wstyd. Własnemu dziecku zgotować taki los i wystawić na pośmiewisko!!!
Dodano dnia: 27.01.2013 20:30:52
Odpowiedz
Avatar
Gość
Mylisz mnie z kimś innym, "Gościu" z 27.01.2013 16:58:36.
Dodano dnia: 27.01.2013 18:58:01
Odpowiedz
Avatar
Gość
Czytelniku bredzisz, jeżeli inteligencją przewyższał cały świat to jak mogł paść ofiarą oławianki. Raczej ona jest ofiarą jego niemoralności i zdeprawowania.
Dodano dnia: 27.01.2013 17:29:17
Odpowiedz
Avatar
Gość
On wie dlaczego...
Dodano dnia: 27.01.2013 17:02:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Do Gościa z 27.01.2013 14:56:28

Prwprw, dlaczego od jakiegoś już czasu przestałeś się logować? Myślisz, że jak zaprzestałeś logowania, to czytający nie dowiedzą się, że to ty? Od razu widać na kilometr, że to ty, bo twój bardzo charakterystyczny styl pisania jest po prostu nie do podrobienia i nie do zapomnienia.
Dodano dnia: 27.01.2013 16:58:36
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gościu widać że s.b lub u.b nawyki jeszcze ci zostały.
Dodano dnia: 27.01.2013 16:39:13
Odpowiedz
Avatar
Gość
Pierwsza, normalna i sensowna wypowiedź "wujka". Az mi sie nie chce wierzyc ,że potrafił napisać coś bez złośliwości i obrażania innych. Pierwszy raz mogę się z nim zgodzić.
Dodano dnia: 27.01.2013 16:38:49
Odpowiedz
Avatar
czytelnik
Ks.Waldemar padł ofiarą owej oławianki dla której liczy się tylko kasa a nie sumienie to nie pierwszy ksiądz którego uwiodła i wykorzystała.Ale pewna sprawa teraz się mści na klerze.Skrzywdziła wiele osób ojcostwo mogła ustalić za życia księdza a teraz to powinna ponieść konsekwencje bo nie jest bez winy.
Dodano dnia: 27.01.2013 16:25:20
Odpowiedz
Avatar
Gość
Wujek, ale zgodzisz się, że celibat wprowadzono właśnie po to, by nie następowało dziedziczenie - czytaj transfer dobra kościelnego na osoby trzecie. O ślubach czystości zapomnij raczej. Przy tak niskim poziomie powołań odcinanie wabika finansowego, który niestety na wielu działa, oznaczałoby zupełną katastrofę. Poza tym nie pozwolą na to ci, którzy się już wypaśli.

Ze swoje strony dodam, że o sprawie słyszałem jeszcze przed śmiercią ks. Irka i nie odrzuciłem jej jako plotki, znając potwierdzone przypadki "ułomności" kilku innych księży. Kwestia domniemanego posiadania potomka to niestety tylko wierzchołek góry lodowej. O innych przypadłościach raczej się z prasy nie dowiemy, bowiem taka informacja narażałaby na szwank interesy osób, z którymi ksiądz "przystawał". "Wolność słowa" mamy przecież ;-)

Karolek, zbywasz moje pytania zaczepne, więc wiesz, co i kogo mam na myśli.
Dodano dnia: 27.01.2013 14:56:28
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ale KLIKA oławska broni swojego pupilka. a to przecież kawał,,, i taki chciał być biskupem
Dodano dnia: 27.01.2013 14:40:31
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ksiądz to osoba duchowna,składa ślubowanie,przysięgi,naucza o moralności i świętym życiu.Możemy od niego wymagać więcej.Jeśli chce mieć dziecko może zmienić wyznanie.
Dodano dnia: 27.01.2013 14:30:50
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ludzie wcale nie muszą dawać na tacę czy na kolędę. Chcą to dają. Poza tym skoro uczestniczą w posłudze - mszy to wypadałoby za to zapłacić, przyszedł ksiądz poświęcić Ci chałupę to też jego czas i fatyga. Chcesz tej posługi - poczuj sie choć symbolicznie zobowiązany finansowo. nie chcesz- nie wpuszczaj i nie płać. A skoro zapłaciłeś to się nie interesuj co z tą kasą dalej. Jak kupujesz chleb to patrzysz żeby Ci smakował a nie na to, co piekarz robi z kasą.
Dodano dnia: 27.01.2013 13:53:18
Odpowiedz
Avatar
Gość
Rok temu ( luty )wracałem z Rzymu samolotem w pobliżu siedział ks. I z dwoma kolegami którzy po pierwszeństwie odprawy zajęli miejsca z najszerszym rozstawem foteli w samolocie aby można było otworzyć jakoś stoliki Oj dobrze odżywieni nasi księżą Jedli pili beztrosko rozmawiali Wielebny I. nabył damskie i męskie markowe kosmetyki zamówione w czasie lotu do Rzymu Potem oglądał m.in. maskarę i za wszystko zapłacił złotą karta płatniczą jednego z banków Tłumaczyłem swojej przyjaciółce że ta maskara i inne damskie to na upominki walentynkowe dla Babci, Mamy, siostry rodzonej, gospodyni lub zaprzyjaźnionej siostry zakonnej przełożonej. Nie chodzi mi o to że I. wydał sporo swoich pieniędzy bo miał i to nie moja sprawa tylko uśmiechałam się zastanawiając dla kogo wielebny I. robi takie zakupy...

Urodziłem się mężczyzną potem pełniłem i pełnię różne role społeczne czyli najpierw jest facetem a potem księdzem i ... in.

Fajna sensacja w miasteczku Oława Pozdrawiam serdecznie
Dodano dnia: 27.01.2013 13:24:24
Odpowiedz
Avatar
Gość
Kamiński niby lepszy, hahaha.
Dodano dnia: 27.01.2013 13:22:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
Papież musi znieść celibat. Ile jeszcze będzie trwał ten cyrk? Biologii nie da się oszukać, nie widziałam w Biblii zakazu zakładania rodzin przez duchownych. Co za chory umysł stworzył celibat? Nie zamierzam obrzucać Waldemara Irka błotem. Był człowiekiem i miał chwilę słabości. Nie potrafił zachować się jak mężczyzna po narodzinach dziecka. Wtedy powinny być badania DNA i ustalanie ojcostwa. I stosowne alimenty. I tu znowu kłania się sprawa wychowania, poczucia obowiązku i odpowiedzialności. Tego teraz nikt nie uczy.
Dodano dnia: 27.01.2013 13:20:40
Odpowiedz
Avatar
Gość
No doprawdy sami święci się znaleźli. A to, że jeden czy drugi ksiądz ma dziecko to oznacza, że cały kler jest zły?

może niech każdy popatrzy na swoje otoczenie, sumienie? to, że obecnie bardzo modne są rozwody i kochanki i dzieci z kochankami to oznacza, że wszyscy ojcowie/matki są złe? Przecież rozbijają rodziny? Dlaczego każdy nie popatrzy na swoje podwórko i nie napisze, że ma romans, dziecko z kochanką? jeżeli ktoś jest żonaty/ mężatką to też ślubował wierność, miłość i uczciwość i co? o tym nikt nie napisze a pewnie w połowie rodzin w Polsce takie sytuacje się zdarzają. Najłatwiej oceniać kogoś nie siebie!
Dodano dnia: 27.01.2013 12:46:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Mnie tylko zastanawia jedno, że na tym forum połowa świętych się znalazła, bo wiecie, że macie mniej grzechów, nie będziecie się przed oszustami spowiadać. Nikt Was do tego nie zmusza, ale może niech każdy ocenia sam siebie?" - co za bełkot o co ci chodzi? Obowiązkiem katolika jest przynajmniej 2x w roku spowiadac się!!
Dodano dnia: 27.01.2013 12:01:52
Odpowiedz
Avatar
wujek
Cóż, sprawa się rypła... Jednak drogie ziomale, ta sprawa to przysłowiowe "odgrzewane kotlety". Właśnie ta sprawa i inne (zupełna żenada) była omawiania w końcu września otwartym tekstem w firmie Zmarłego.

Wydaje się, że dwie sprawy tu trzeba uporządkować.

Po pierwsze, to, że proboszcz ma babę, to nie znaczy, że zmienia Kodeks Prawa Kanonicznego. Tj. jeśli ktoś chce ochrzcić dziecko, jest wierzący, "ale" pozostaje w związku niesakramentalnym i MOŻE, i nie chce przyjąć sakramentu małżeństwa, takiemu rodzicowi proboszcz może i powinien go odmówić. Jeśli zaś proboszcz rzeczywiście ma babę, to trzeba do niego pójść i powiedzieć, co się o tym sądzi – on jest dla nas , nie my dla niego. Jeśli do niego nie dotrze, to pójść do biskupa. Wtedy sprawa jest jasna i czysta. Kuroń kiedyś powiedział, że "polityk to taki ktoś, kogo ocenia się, ale nie z tego czy ma, czy nie ma kochanki". Być może tak jest w przypadku polityków, ale nie księży.

Po drugie, dla mnie osobiście nie jest wielkim problemem to, że ten czy inny proboszcz ma (jeśli ma) dziecko. Rozumiem, że facet to facet, a jeśli idzie do łóżka z kobitą, która nie jest nastolatką, to oboje doskonale wiedzą co robią. Problemem jest co innego - pomijam ślub czystości! - To mianowicie, że powinien być FACETEM do końca: albo rzuca sutannę i staje się ojcem rodziny, albo zostawia rodzinę (laska idąc do łóżka z księdzem, wie z kim idzie) i do końca, i z pokorą oddaje się służbie kapłańskiej np. na misji w Afryce. (W tym drugim przypadku "raczej" nie wchodzi wożenie się wypasionymi brykami, noszenie togi czy posiadanie nieruchomości). Sprawa jest wtedy jasna i uczciwa. W moich oczach ktoś taki nie tylko nie zasługuje na naganę, ale na szacunek. Niestety, tu taka sytuacja nie miała miejsca... .

W kwestii tego ostatniego tj. CAŁKOWITEGO POŚWIĘCENIA SIĘ PRACY MISYJNEJ I ODDANIA SPRAWOM KOŚCIOŁA - temu właśnie ma służyć CELIBAT. - To a propos prośby o wyjaśnienie, czemu ma służyć celibat. Ze swej strony powiem, że oprócz celibatu, powinno się powszechnie składać ślubowanie pełnego ubóstwa. To z pewnością niejednemu by uratowało życie, gdyby zamiast wozić tyłek luksusową limuzyną, jeździłby rowerem albo chodził pieszo...

Dodano dnia: 27.01.2013 11:45:50
Odpowiedz
Avatar
Gość
do gościa z 26.01.2013 22:11:16- nędzny paszkwil, ubecki fotomontaż, zapewne dowiedziesz, że Kopernik był kobietą? Gdyby tak było naprawdę media zagraniczne krytyczne do Watykanu już dawno by to rozdmuchały.
Dodano dnia: 27.01.2013 10:20:05
Odpowiedz
Avatar
Gość
Pewnie uczył w seminarium młodych o celibacie ha ha
Dodano dnia: 27.01.2013 10:12:26
Odpowiedz
Avatar
Gość
Zdolnosc szafarza sakramentu nie wpływa na jakiego ważnosc. Sakrament ważnie udzielony
Dodano dnia: 27.01.2013 10:10:40
Odpowiedz
Avatar
Gość
a dlaczego???
Dodano dnia: 27.01.2013 09:57:51
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ksiądz jest tylko księdzem, jest człowiekiem i uległ pokusie. Smutne to. Ale zgodnie ze swoją wiarą odpowie za to przed Bogiem

Mnie tylko zastanawia jedno, że na tym forum połowa świętych się znalazła, bo wiecie, że macie mniej grzechów, nie będziecie się przed oszustami spowiadać. Nikt Was do tego nie zmusza, ale może niech każdy ocenia sam siebie? Każdy z nas grzeszy, każdy żyje według własnego sumienia, najlepiej oceniać innych własnych słabości czy grzechów nie widząc. Było kiedyś w Piśmie Świętym bodajże, że kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem, i na tym forum chyba połowa by jako pierwsza rzuciła.
Dodano dnia: 27.01.2013 09:48:02
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jaka moralność dziennikarzy takie artykuły. Każdy sądzi według siebie.
Dodano dnia: 27.01.2013 09:39:45
Odpowiedz
Avatar
Gość
Skoro miał syna nieślubnego to żył w zakłamaniu , oszustwie i grzechu. Widocznie też nie był gayem co tak masowo występuje wśród funkcjonariuszy watykańskiej sekty.
Dodano dnia: 27.01.2013 09:23:49
Odpowiedz
Avatar
Gość
W związku z tym wszystkim dziś zamiast jak co tydzień nie pójdę do kościoła tylko na basen.
Dodano dnia: 27.01.2013 08:36:42
Odpowiedz
Avatar
Gość
sami sprawiedliwi w olawie, wstyd mi za was bo najpierw sami zobaczcie swoje czyny. byly olawianin.
Dodano dnia: 27.01.2013 06:27:34
Odpowiedz
Avatar
Gość
W takim przypadku nastepuje automatyczne ekskomunika.A co z sakramentami swietymi udzielanymi przez duchownych z takowa kara.Czy np.sakrament malzenstwa udzielonego przez ksiedza z ekskomunika z "automatu" jest wazny ?
Dodano dnia: 27.01.2013 03:03:58
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dlaczego osądzacie ks.Irka, jeśli nie macie dowodów?
Dodano dnia: 27.01.2013 00:04:30
Odpowiedz
Avatar
Gość
do "goscia"wpis z godz.22/22.
A niby dklaczego red kaminski ma o tym nie pisac???Wszystkie szwindle tego typu na wszystkich szceblach winny byc pokazywane.Tym bardziej ze w ostatnich czasach coraz czesciej slychac roznych dziwactwach (delikatnie mowiac)z udziałem kleru.
Kler to zamkniete srodowisko jak zadne.Trzeba trafu aby jakies dziadostwo ujrzalo swiatlo dzienne.Trzeba to nazywac po imieniu,bez zadnej sciemy.Gadac to oni potrafia,z czynami jest gorzej.
Dodano dnia: 26.01.2013 23:09:45
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gdyby Wojtyła rzeczywiście popełnił syna, byłby to wystarczający hak, by spaliła go SB. Nie trzeba by zamachu montować. Wystarczyłoby dowody przestawić. To najprostszy argument na obalenie pomówienia z postesbeckiej gazetki.

Co do Wielebnego, poczekajmy na genetykę po prostu.
Dodano dnia: 26.01.2013 23:08:38
Odpowiedz
Avatar
Gość
Takich artykułów nie powinien pisać redaktor Kamiński... i on dobrze wie dlaczego....
Dodano dnia: 26.01.2013 22:22:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Żadna nowość że ksiądz ma dziecko. Pewnie biorą przykład z papieża.

Jan Paweł II też miał syna.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=4158
Dodano dnia: 26.01.2013 22:11:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ks. Waldemar to wielki człowiek, ale należy pamiętać że tylko człowiek. To nie przekresla niczego, jego pracy dla Kościoła ani autorytetu. Trzeba by było sie zastanowić nad obowiązkowym celibatem. Ks. Waldemarze wierze że jest w Domu Ojca i wspierasz nas swymi modlitwami
Dodano dnia: 26.01.2013 22:07:37
Odpowiedz
Avatar
Gość
"ja nigdzie nie przysięgałam, że zagłosuję na Kaczyńskiego(a z ambony każą na m to robić)" Buhhhaa! A w którym kościele kazali ci głosować na Kaczyńskiego? Może coś źle zrozumiałaś. Sądząc po tym, co napisałaś, myślenie niezależne słabo ci wychodzi.
Dodano dnia: 26.01.2013 22:01:55
Odpowiedz
Avatar
Karol
Wujek z tym Soborem, za wszystkie grzechy Kościoła obwiniasz II SObór, wiem, wiem napiszesz za chwilę o Żydach , skrytych komunistach i masonach, którzy zdominowali II Sobór, zawsze tłumaczysz w ten sposób grzechy Kościoła, ale napisz, czy przed II Soborem księża nie mieli dzieci? Było dokładnie to samo, co teraz, tylko teraz wszystkie informacje przedostają się do mediów, a księża będą mieli słabości.

Nie czytałeś Dekameronu czy Monachomachii?
Takie zjawiska występowały zawsze, należy każdego człowieka traktować, jak człowieka, indywidualnie, z jego ułomnościami i zaletami. Nie wszyscy księża ulegają słabościom, nie wszyscy żyją w zgodzie z własnym sumieniem, są tylko ludźmi, a w Kościele księża byli i są różni, przed II Soborem, jak po II Soborze. Dziwny powód znalazłeś Wuju, uległ słabości, widocznie wiedział, co mówi, gdy głosił kazania o spełnieniu się ludzi, jako rodziców.

To nawet może być zaleta dla księdza, przynajmniej musiał żyć czasami problemami dnia codziennego, a nie tylko górnolotnymi ideami, a jego kazania tym bardziej trafiały do ludzi.
Dodano dnia: 26.01.2013 22:01:32
Odpowiedz
Avatar
Gość
To może wyjaśnijmy, Wujek, mniej zorientowanym, z jakiego powodu celibat w ogóle wprowadzono?
Dodano dnia: 26.01.2013 21:53:47
Odpowiedz
Avatar
Gość
Zgadzam się z autorem poniższej wypowiedzi. To absolutna prawda, jakze smutna...
Dodano dnia: 26.01.2013 21:45:59
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ksiądz Irek udzielał mi ślubu, głosił piękne i mądre kazania chodziłam do kościoła chętnie i często. Poźniej coraz rzadziej chodziłam od kościoła bo ciągle słuchałam tam na kogo należ głosować, jak się nie ubierać, że robienie zakupów w niedzielę to grzech...A teraz co mam zrobić piszecie tu, że wiara w Boga to co innego niż kościół,ale do Kościoła trzeba chodzić bo taka wiara?Jak może mnie pouczać taki człowiek który przysięgał czystość ja nigdzie nie przysięgałam, że zagłosuję na Kaczyńskiego(a z ambony każą na m to robić) a on czystość przysięgał nie mogę w to uwierzyć czuję ogromny żal który tylko potwierdza moje zdanie na temat księży i Kościoła jako instytucji smutek i ból, bo do tej pory miałąm nadzieję, że nie mam racji...!!!;-((
Dodano dnia: 26.01.2013 21:44:28
Odpowiedz
Avatar
wujek
"Ryba psuje się od głowy" - to przysłowie, które obrazuje wpływ bolszewi soborowej na kondycję Kościoła. Sobór watykański uczynił więcej zła Kościołowi niż średniowieczni Mongołowie, Turcy w XVII w. i bolszewicy razem wzięci. Niedouczeni wykładowcy-karierowicze (wśród teologów jest jeden z najwyższych procent stwierdzonych plagiatów), żenujące autorytety: ks. M. Czajkowski (Tw "Jankowski"), arcybiskup o pseudonimie TW "Filozof" (wezwany na Sąd Boży), pijacy powodujący na bani wypadki samochodowe w rodzaju warszawskiego biskupa pomocniczego (jeden z głównych propagatorów soboru) etc. - To tylko wybrane przykłady.

Przykre jest to, że ludzie w rodzaju wspomnianego w artykule osobnika psują opinię o całej grupie księży, wśród których są i ludzie zacni. Trzeba o tym pamiętać. Sam znam takich.

P.s. Jeszcze wie sprawy. Niech nikt nie chrzani, że rzeczony miał pieniądze, bo pisał "mnóstwo książek". Miał ich parę i to raczej "średnie". Za naukowe książki nikt nikomu nie płaci. - Odwrotnie: autorzy szukają pieniędzy, aby móc je wydać i dopiero, gdy zdobędą pieniądze, wydają je.

Po drugie, zniesienie celibatu nic nie zmieni. W USA regularnie badana jest populacja protestanckich kapłanów i kapłanów innych wyznań, w których nie ma zasady celibatu. Od wielu lat jest stała tendencja, że wśród nich procent rozwodów (często wielokrotnych) i różnych patologii związanych z rodziną jest (do kilkunastu procent) większy niż w przypadku średniej krajowej.

Dodano dnia: 26.01.2013 21:28:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jak sie teraz maja te wszystkie zachwyty o w/w.Dla mnie to niesamowity skandal.Ksiadz to tez czlowiek.Zgadza sie.Ale wie do czego sie zobowiazal.Mowi sie ze Polska to katolicki kraj w ilus tam %.Zgoda.To sa tylko papierowe statystyki.Wiara,jest osobista sprawa kazdego z nas.Ja tez jestem wiezacy.Wierze na swoj sposob,bez pomocy zakłamanych ksiezy.Jak taki czlowiek moze kogos spowiadac,udzielac sakramentow i udzielac nauk?? No jak???Wg kosciola przed malzenskie i poza malzenskie stosunki sa ciezkim grzechem.Jak nazwac opisywane zdarzenie wiadomego autorstwa???Ile na ten temat on sam mowił ble,ble.Sprawa ma dopiero swoj poczatek,ale juz mozna ja nazwac jako afere.Ciekawe ktory z ksiezy udzielał chrztu temu chlopcu???Mozna by na ten temat pisac wiele.Kosciól przez takich.... wiele traci.Wierze w Boga i zaden klecha nie potrzebuje mi pomagac i podpowiadac co mam robic.Oni sami nie raz potrzebowali by rad osob swieckich.Skandal ktory ma szanse przebic wszystkie dotychczasowe.
:_Zniesmaczony.
Dodano dnia: 26.01.2013 21:16:18
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nie udzielił sakramentu, ponieważ zasada mówi, że mu w takiej sytuacji nie wolno. Tak samo jak jemu nie wolno łamać celibatu. Jeden z tych zakazów złamał. Proste.
Dodano dnia: 26.01.2013 21:14:06
Odpowiedz
Avatar
Gość
Nie wiem czy ksiądz Irek ma dziecko czy nie, ale znane są inne przypadki księży, którzy dzieci mają, dlatego szlag mnie trafia, gdy ksiądz odmawia chrztu dziecku, których rodzice żyją "w grzechu", bo mają tylko ślub cywilny a kościelnego nie!!!!! Ciekawe, czy tym wszystkim dzieciom księży też odmówiono tego sakramentu?
Dodano dnia: 26.01.2013 20:14:05
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jestem za spowiedzią powszechną, to kolejny ksiądz ktory ma dziecko. A tak ponadto niech ma, niech odejdzie z kapłaństwa, wierzy dalej w Boga , chodzi do kościoła, znam tez takich. W kazdej innej sytuacji jest po prostu oszustem, bez sumienia bo inni ( np ofiary przemocy w nowych związkach bez kościelnego ślubu) nie mogą przystepować do sakramentu komunii a oni proszę bardzo komunia codziennie.
Dodano dnia: 26.01.2013 19:32:19
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dlatego powinni znieść celibat. Jeden z księży w powiecie oławskim nie dał mi rozgrzeszenia bo mieszkam bez ślubu i mam z facetem dziecko. problem z chrztem, a tu proszę, kolejny ksiądz (bo to nie tylko Irek) zrobił dziecko. Dlatego teraz nie chodzę do spowiedzi. Bo jak tu się spowiadać komuś kto ma więcej grzechów niż ja i więcej ma na sumieniu. ile ja się w konfesjonale wysłuchałam jaka to ja jestem że mieszkam bez ślubu, że dziecko moje ma rodziców niekatolików, a później się okazuje, że romansował z jakąś laską z Oleśnicy i zrobił jej dziecko.

Ksiądz Irek fajnym był księdzem, lubiłam jego msze, ale..... tak nie może być że z ambony mówią jedno, a później robią drugie. mam wrażenie, że coraz więcej księży wybiera ten zawód ze względu na kasę, a nie z powołania.
Dodano dnia: 26.01.2013 18:44:43
Odpowiedz
Avatar
Karol
A dlaczego księża zaglądają ludziom do łózek, spowiadają, udzielają komunii, głoszą kazania, jak należy żyć bez grzechu.

Ludzie dają na tacę, dają na koledę, mamy prawo wiedzieć więc, na co idą te pieniądze, czy przypadkiem nie na nieślubne dzieci lub inne rozrywki księży.
Dodano dnia: 26.01.2013 18:32:53
Odpowiedz
Avatar
Gość
"PATRZCIE NA OŁTARZ A NIE ZAGLĄDAJCIE KSIĘDZU DO ŁÓŻKA!"

Sam/a to wymyśliłaś/eś, czy ktoś ci pomagał?
Dodano dnia: 26.01.2013 18:00:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Katolicy! Zastanówcie się w co wierzycie: W Boga czy w księdza? Jeśli w Boga to życie prywatne księży nie powinno Was interesować. Był kapłanem, sprawował skaramenty, nauczał, czynił dobro i to najważniejsze. Jesli ktoś prawdziwie wierzy w Boga to nie powinno przeszkadzać mu jego dziecko. PATRZCIE NA OŁTARZ A NIE ZAGLĄDAJCIE KSIĘDZU DO ŁÓŻKA!!!!!!!!!!!
Dodano dnia: 26.01.2013 17:17:50
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gdzie mozna ta prace przeczytac?
Dodano dnia: 26.01.2013 16:52:43
Odpowiedz
Avatar
Gość
To 88 przy nicku to chyba oznacza wiek,bo inaczej nie mogę wytłumaczyć bzdur o szatanie,złym itp.
Dodano dnia: 26.01.2013 16:04:16
Odpowiedz
Avatar
Gość
" Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą , co czynią..."
Dodano dnia: 26.01.2013 16:00:45
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ksiądz to osoba niezależna, prawdę mówiąc za nic nie odpowiada, a może wiele... Niektórzy księża bardzo ten fakt wykorzystują. nie zazdrosze im takiego życia, jakie maja. Są samotni, uciekają w alkohol lub hazard, inni zakochuja się w beznadziejnych i chytrych kobietach. W Polsce celibat będzie trwał do końca świata i o jeden dzień dlużej. Łatwo to zrozumieć: chodzi o majątek kościelny. która władza, a zwłaszcza kościelna zechce dzielić majatek z kobietami, partnerkami księży oraz ich dziećmi????
Dodano dnia: 26.01.2013 14:55:14
Odpowiedz
Avatar
Gość
Irek był bardzo dumny ze swojego doktoratu, w którym pisał o błędzie antropologicznym u marksistów. Oj, zemścił się na nim los, pokazując, że raczej celibat był w tym przypadku ważniejszym "błędem antropologicznym"...
Dodano dnia: 26.01.2013 14:29:49
Odpowiedz
Avatar
Gość
W tej sprawie nie ma, jak dotąd, żadnych potwierdzonych informacji. Nie ma pewności, czy to faktycznie dziecko księdza Irka. On sam już nie żyje, więc nie ma możliwości się obronić. Był dobrym CZŁOWIEKIEM, który bezinteresownie pomagał innym ludziom i uważam, że to jest najważniejsze. Każdy ma prawo do błędów, nawet ksiądz. Skąd wiecie, że nie pokutował za to za życia? Poza tym to Bóg go osądzi. Czy wy nie popełniacie błędów?

Co do komentarzy dotyczących jego majątku, to zastanówcie się nad tym, co piszecie. Ten człowiek, oprócz tego, że był księdzem, prowadził również działalność naukową (był Rektorem uczelni wyższej, wydał mnóstwo książek) i głównie z tego miał niemałe pieniądze. Pracował na okrągło, ciągle wyjeżdżał służbowo za granicę, nie miał czasu na urlopy, więc chyba jasne, że otrzymywał za to wynagrodzenie. Nikogo nie okradał, więc przestańcie pisać, że majątku dorobił się z pieniędzy wrzucanych na tacę (tym bardziej, że już od kilku lat nie miał swojej parafii).

Dodano dnia: 26.01.2013 14:19:37
Odpowiedz
Avatar
Gość
katolik88, nie zwalaj na Złego. Wielu ludzi z oławskiej koterii władzy wiedziało o tej sprawie i przymykało oczy. Tak było najwygodniej. Teraz wszyscy się tego wyprą, a wielu z nich swoje pozycje temu zawdzięcza - nawet poza Oławą. Ale o tym nie dowiesz się z gazet.
Dodano dnia: 26.01.2013 13:41:20
Odpowiedz
Avatar
Gość
"Wielki człowiek" takiego smro...du kościołowi nie robi.
Dodano dnia: 26.01.2013 13:07:55
Odpowiedz
Avatar
Gość
Już nie tylko Oława, ale cała Polska wie , jaki z niego wielki karierowicz i ....
Dodano dnia: 26.01.2013 12:52:18
Odpowiedz
Avatar
Gość
Najpierw niech każdy popatrzy na siebie i swoje grzeszki bo nikt z pewnością nie jest doskonały a dopiero potem jak MUSICIE to patrzcie na innych ale nie osądzajcie aby kiedyś i was nie osądzano.
Dodano dnia: 26.01.2013 12:33:20
Odpowiedz
Avatar
Gość
Taki wielki i wspaniały a tyle smro...du pozostawił..............
Dodano dnia: 26.01.2013 12:28:47
Odpowiedz
Avatar
Gość
Katolik88, to nie Zły chodził od łóżka z tą czterdziestką, tylko ksiądz. No chyba, że się mylę.. ;) Takich "wzorów" Kościól powinien się wzybyć czym prędzej. Sam znam księdza - prawie profesora, który ma rodzinę (!) w Niemczech, gdzie dużą częśc roku spędza. Według mnie jest to duże przegięcie - powinien przestać być kapłanem, zacząć zapie**** jak reszta i jak reszta zajać się rodziną.
Dodano dnia: 26.01.2013 12:11:38
Odpowiedz
Avatar
Gość
O jak dużo nagle zwolenników zniesienia celibatu i reform.Szkoda,że nie zgłaszaliście tego Janowi Pawłowi II ...Czy jest jeszcze coś o czym nie wiemy? (...)
Dodano dnia: 26.01.2013 12:10:29
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeśli chodzi o dzieci księży, ksiądz Waldemar miał podobno trójkę dzieci, ale ojcostwo należy ustalić.

Natomiast pamiętacie księdza Kutro...?

MIał dwie córki. (...) Księża to także ludzie.

Wiadomo, że od zawsze księża mieli i będą mieli dzieci na boku, są facetami z krwi i kości i instynkt samca czasami zwycieża, bo każdy mężczyzna lubi posiąść kobietę. Myślę, że nawet większość księży współżyje z kobietami, innymi mężczyznami, albo onanizuje się, dlatego zawsze należy oddzielić Boga i Kościół od księży, którzy popełniają takie same błędy, jak my. Żądzy seksu jedni potrafią zahamować, ale większość nie potrafi, nawet ksiądz może mieć słabość i pragnie posiąść kobietę, mieć kilka orgazmów.

Protestantyzm na zachodzie tę sprawę unormował, znosząc celibat, też ma minusy. Bo co to za ksiądz, który musiałby zarabiać na rodzinę, dajesz na tacę, nie na Kościół, tylko na dzieci księży, tak czy inaczej.

Mimo minusów to jest lepsze, bo mężczyzna musi mieć kobietę, inaczej topi frustracje w alkoholu, i mamy księży i biskupów pijących, księży gejów, ksieży pedofilów, dajcie księżom kobiety, inaczej nic się zmieni, lepiej, by legalnie mieli kobiety, niż potem takie skandale mają wychodzić.
Dodano dnia: 26.01.2013 11:59:39
Odpowiedz
Avatar
Gość
No i jak tu chodzić do spowiedzi i spowiadać się ułomnemu człowiekowi, który sam żyje w grzechu? Spowiedź u księży powinna byc zniesiona w kościele katolickim, powinnismy sie spowiadać bezposrednio Panu Bogu i w swoim sumieniu rozpatrywać kwestię win. Piszę to niezależnie od wyjaśnienia sprawy ks. Irka, coraz wiecej jest takich przypadków a Kościół je, niestety, ukrywa i ucieka przed odpowiedzialnością księży.
Dodano dnia: 26.01.2013 11:49:21
Odpowiedz
Avatar
katolik88
Niestety szatan uderza w kościół z cała mocą. Swoimi kazaniami,pełnymi mądrości,ale też krótkimi Mszami Św. ks. Irek stworzył pewien fenomen. Oczywiście posiadał on wielki intelekt, potrafił mówić o rzeczach skomplikowanych w prostych słowach. Stąd tak wiele ludzi go słuchało. Ale! Jeżeli tylko słuchało a nie modliło się za niego (co jest obowiązkiem KAŻDEGO katolika!!!) niestety "zły" miał do niego większy dostęp. Diabeł będzie uderzać najpierw w księży, żeby zgorszyć ludzi wierzących. On to wszystko robi po to,aby rozbić jedność w kościele i osłabić wiarę w ludziach!!! Niestety nic się nie dzieje przez przypadek...
Dodano dnia: 26.01.2013 11:48:00
Odpowiedz
Avatar
Gość
Uważam, że ocenę ww. postaci, jej domniemanych zasług i postawy nalezy radykalnie zrewidować. Sprawa poruszania w artykule jest praktycznie przesądzona. Rzecz w tym, że to nie jest jedyny żenujący wątek w sprawie.Inne wyjdą, choć zapewne nieoficjalnie....

Moim zdaniem każdy ksiądz ma prawo do tego, aby mieć dzieci i zakładać rodzinę, czyli żyć jak inni tj. świeccy. Jednak - powinien jak inni PRACOWAĆ i utrzymywać tę rodzinę, ale już nie jako kapłan! Albo jedno, albo drugie!!!!
Dodano dnia: 26.01.2013 11:28:46
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jak dużo potrafią zrobić pieniądze.Pozostaje wierzyć w niezwisłaść sądów.
Dodano dnia: 26.01.2013 11:22:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
No ale czy ta oławianka, która teraz chce ustalić ojcostwo, nie wiedziała z kim podejmuje współżycie? Najprawdopodobniej, zakładając że ojciec Waldemar rzeczywiście łożył na dziecko, był stosowny zapis w testamencie, którego rodzina nie ujawniła. Teraz sprawę spadkową musi rozstrzygnąć sąd.

O ks. Waldemarze słyszałem różne ciekawe historie. Część z nich na pewno teraz wypłynie. Parę osób oberwie rykoszetami ze sprawy najpewniej. A ciemny lud będzie tak skołowany, że i tak nie skuma wszystkiego.
Dodano dnia: 26.01.2013 10:43:51
Odpowiedz
Avatar
Gość
Jeszcze się Taki nie urodził co by wszystkim w Oławie dogodził ! /czy to Burmistrz, Starosta, Komendant nawet Ksiądz/
Dodano dnia: 26.01.2013 10:35:31
Odpowiedz
Avatar
Gość
Ksiadz Irek pomagal wielu ludziom w trudnych sytuacjach, szczegolnie samotnym matkom wychowujacym dzieci. Dziwne jest, ze owa Olawianka nie ustalila przypuszczalnego ojcowstwa za zycia. Po prostu blef.
Dodano dnia: 26.01.2013 10:27:44
Odpowiedz
Avatar
Gość
Dlatego wlasnie uwazan ze ksieza powinni zakladac normalne rodziny :) Bez zadnych kamuflazy ukrywan itp...kosciol powinien poprostu to zaakceptowac i zmienic...!!
Dodano dnia: 26.01.2013 10:24:31
Odpowiedz
Avatar
Gość
Gdzie ten celibat i idee do niego głoszone ?
Dodano dnia: 26.01.2013 10:21:07